Przejdź do głównej zawartości

tęsknota Michaela cz I

Młody Michael zapatrzony w niebo, stanął, spochmurniał, mruknął...Wisiała nad nim ogromna, szaro-niebieska chmura z której lada chwila miał posączyć się na jego świeżo ułożoną fryzurę mglisty, jesienny, ponury deszcz.To kolejny złowrogi znak w tym dniu-pomyślał i ruszył dalej Wąską do Alei Piękna. Świat wydawał się zaprzeczać biblijnym słowom "że wszystko co Bóg uczynił, było dobre". "Jeden, samotny, w drodze i bez szans"- myślał o sobie. Brnął w jesiennej szarudze, a w jego duszy panowała nieprzenikniona pustka, łaknąca nasycenia. Tak zaczął się jego adwent. Ktoś na niego czekał, i on również, całą pustką swego istnienie za Kimś tęsknił. Z minuty na minutę brnąc w niepewności zmierzał z wolna w kierunku Wyczekującego. Nie wiedząc wcale o mającym już wkrótce nastąpić spotkaniu. Na skrzyżowaniu światów. Jego wąskiego, szarego i z wolna płynnego deszczowym oczyszczeniem świata ze Światem Piękna. Człowieka - nowego siebie, którego odkrył w spotkaniu z Nim. On zaś stał, wpatrzony w witrynę sklepu z muzyką, sprawiał wrażenie szukającego jakiejś pozycji  muzycznej. Wyglądał na miłośnika i konesera dobrej muzyki. Płynęło z Jego oczu samo DOBRO. Michael pragnął zobaczyć Tego człowieka od lat, poszukując archetypu Ojca i Przyjaciela.
Dlaczego Jezus chciał stać się jednym z nas? 
Dlaczego stoi na skrzyżowaniu naszych światów?
Czym jest wędrówka naszych spragnionych serc?
ADWENTEM
c.d. nastąpi:)


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odkąd oddycham Słowem lepiej Cię słyszę.

Zastanawiam się nad moim sposobem wyrażania się. Czy kiedykolwiek o tym myślałeś? Nasza mowa nas rzeczywiście „zdradza”-że nieco żartobliwie nawiążę do sytuacji Piotra na dziedzińcu Piłata.
Wystarczy się wsłuchać w to co mówi drugi człowiek, a jeśli mam przenikliwy umysł potrafię wywnioskować wiele na temat jego pragnień, zranień i trudności.
Mowa nas zdradza…
Kiedy dłużej słuchamy odkrywamy tajemnicę mówiącego. Pozwalając się wypowiedzieć odkrywamy człowieka.
Jakże ważnym jest umiejętność słuchania!
W istocie, mimo coraz liczniejszych kursów komunikacji interpersonalnej słuchamy siebie nawzajem za mało i źle. Osobiście to odkrywam! Źle słucham, często zagaduję sobą i nie daję w rozmowie przestrzeni milczeniu. To milczenie jest przecież tak ważne!!!
Boimy się jednak pozostać z kimś bez słowa, to nas krępuje, natrętnie cisną się wówczas do głowy przeróżne pytania lub opowieści. To błąd!
Modlitwa kontemplacyjna uczy słuchania dużo bardziej niż jakikolwiek trening komunikacji. Dzieje się tak, …

Dbałość, miłość, pielęgnacja...słów kilka na temat rozwoju więzi.

Gdyby nie spotkanie z kilkoma osobami wszystko byłoby inaczej…Myślę o tym, że w życiu tak bardzo istotne są relacje. Ogólnie więzi, które zawieramy.
Może nie jestem jakaś bardzo stara…ale tak teraz mam, że patrzę z perspektywy. Widzę, jak konkretne spotkania, z konkretnymi ludźmi wpłynęły na to kim jestem, co robię, jaki jest standard mojego samopoczucia.
Jakby nie było, ludzi spotykamy od początku…Ledwo wyjdziemy z łona matki. Tak bardzo relacje rzutują na to jaki jest nasz świat. To wręcz oszałamiające…Prawdą się okazuje przysłowie „kto z kim przystaje takim się staje” i jakaś niezwykła mądrość jest w biblii, kiedy mówi ona o tym, by unikać przewrotnych i złych. Już w psalmie 1 czytamy, że „błogosławiony człowiek, który nie idzie za radą występnych, nie wkracza na drogą szyderców”. Lecz…czy to oznacza, że mam uważać niektórych za gorszych i nimi gardzić?-Bynajmniej. Biblia pokazuje w ten sposób o wiele głębszą prawdę. Chodzi w niej o to, by głębokie, przyjacielskie relacje budować z…

Ocalić Małego.

Bóg to prostota i kruchość mały jest i goły bezdomny i w tułaczce.
Mały w świecie naszych urojonych wielkości na chwilę co rok zwraca na siebie nasze oczy.
Więc Go zechciejmy zauważyć Przyjąć do siebie nie tylko na święta.
Zacząć zupełnie na nowo. Wierzyć w moc ukrytą w najmniejszym.
Ocalić pokorę i oddanie drugiemu by w nas PRZETRWAŁ.