Przejdź do głównej zawartości

Człowiek - Bóg(Tęsknota Michaela cz X )

Przez tyle lat zadręczałeś samego siebie pytaniami, poddawałeś w wątpliwość niemalże wszelkie prawdy przekazane ci w dzieciństwie. Skutkiem tego jest Twój dzisiejszy smutek z jakim przechodzisz. Patrzyłem długo w twoje oczy Michaelu, nie są to już te same oczy jakie pamiętam z twego dzieciństwa. Teraz w miejsce radości wdarł się niepokój i strach o jutro. Tam gdzie dawniej gościło zaufanie dziś widać tyko podejrzliwość. To wcale nie daje ci szczęścia. Dlatego musiałeś mnie wreszcie spotkać...Choć to nie pierwszy Adwent w którym na ciebie czekam. Twoje wiecznie utkwione w ziemię oczy nie były do dnia dzisiejszego zdolne zatrzymać się na moim spojrzeniu. Potrzeba, byś na nowo stał się jak dziecko, wymaga to od ciebie wielkiej odwagi. Dlatego Bóg, na którego czekamy przychodzi ci z pomocą. Najwyższa potęga i wzór wszelkiej dojrzałości jaka istnieje we wszechświecie, złożony w ręce kobiety z Nazaretu, umniejszony i słaby, narażony na cierpienie. Pomyśl Michaelu, Bóg staje się wzorem człowieczeństwa...jak myślisz...dlaczego?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odkąd oddycham Słowem lepiej Cię słyszę.

Zastanawiam się nad moim sposobem wyrażania się. Czy kiedykolwiek o tym myślałeś? Nasza mowa nas rzeczywiście „zdradza”-że nieco żartobliwie nawiążę do sytuacji Piotra na dziedzińcu Piłata.
Wystarczy się wsłuchać w to co mówi drugi człowiek, a jeśli mam przenikliwy umysł potrafię wywnioskować wiele na temat jego pragnień, zranień i trudności.
Mowa nas zdradza…
Kiedy dłużej słuchamy odkrywamy tajemnicę mówiącego. Pozwalając się wypowiedzieć odkrywamy człowieka.
Jakże ważnym jest umiejętność słuchania!
W istocie, mimo coraz liczniejszych kursów komunikacji interpersonalnej słuchamy siebie nawzajem za mało i źle. Osobiście to odkrywam! Źle słucham, często zagaduję sobą i nie daję w rozmowie przestrzeni milczeniu. To milczenie jest przecież tak ważne!!!
Boimy się jednak pozostać z kimś bez słowa, to nas krępuje, natrętnie cisną się wówczas do głowy przeróżne pytania lub opowieści. To błąd!
Modlitwa kontemplacyjna uczy słuchania dużo bardziej niż jakikolwiek trening komunikacji. Dzieje się tak, …

Dbałość, miłość, pielęgnacja...słów kilka na temat rozwoju więzi.

Gdyby nie spotkanie z kilkoma osobami wszystko byłoby inaczej…Myślę o tym, że w życiu tak bardzo istotne są relacje. Ogólnie więzi, które zawieramy.
Może nie jestem jakaś bardzo stara…ale tak teraz mam, że patrzę z perspektywy. Widzę, jak konkretne spotkania, z konkretnymi ludźmi wpłynęły na to kim jestem, co robię, jaki jest standard mojego samopoczucia.
Jakby nie było, ludzi spotykamy od początku…Ledwo wyjdziemy z łona matki. Tak bardzo relacje rzutują na to jaki jest nasz świat. To wręcz oszałamiające…Prawdą się okazuje przysłowie „kto z kim przystaje takim się staje” i jakaś niezwykła mądrość jest w biblii, kiedy mówi ona o tym, by unikać przewrotnych i złych. Już w psalmie 1 czytamy, że „błogosławiony człowiek, który nie idzie za radą występnych, nie wkracza na drogą szyderców”. Lecz…czy to oznacza, że mam uważać niektórych za gorszych i nimi gardzić?-Bynajmniej. Biblia pokazuje w ten sposób o wiele głębszą prawdę. Chodzi w niej o to, by głębokie, przyjacielskie relacje budować z…

Ocalić Małego.

Bóg to prostota i kruchość mały jest i goły bezdomny i w tułaczce.
Mały w świecie naszych urojonych wielkości na chwilę co rok zwraca na siebie nasze oczy.
Więc Go zechciejmy zauważyć Przyjąć do siebie nie tylko na święta.
Zacząć zupełnie na nowo. Wierzyć w moc ukrytą w najmniejszym.
Ocalić pokorę i oddanie drugiemu by w nas PRZETRWAŁ.