Zwodnicza Mielizna

Wielki, nowoczesny,  luksusowy,  niezatapialny, niezniszczalny – Okręt marzeń. Chciałbyś mieć te wszystkie przymioty co on? Być Wielkim, na czasie, bogatym, niezniszczalnym, wiecznie młodym? Pokusa zwodniczej mielizny…Pokusa blichtru, pokusa bycia w centrum uwagi. Tak silna, że trzeba sunąć blisko podziwiających tłumów, budząc ludzkie westchnienia zachwytu. ZWODNICZA MIELIZNA…Czy wiesz, że istnieje terytorium na którym cały Twój „urok” może się roztrzaskać, jak ten statek z ostatnich wiadomości? Jaka jest końcówka jego wielkości? Pismo Święte mówi „bacz na koniec wszystkiego” i to jest mądrość. Zaczynamy nowy rok, wielu twierdzi, że ostatni bo tak przepowiedzieli podobno Majowie. Ludzie biegają do wróżek a te okazują się być jedynymi których posada nie grozi zwolnieniami. Wielkie zainteresowanie magią, czary, ciemność…dreszcze….ZWODNICZA MIELIZNA. A koniec wszystkiego zaczyna się już dziś, w Twojej decyzji, w Twojej wierności obranym wartościom, w Twoim sposobie bycia TU i TERAZ. Chcesz być zadowolony z życia? Żyj! Nie uciekaj w przeszłość, w przyszłość- ŻYJ i wierz w ten teraźniejszy KONIEC. Dziś dokonuj, dziś sprawiaj, dziś pozwalaj się poprowadzić niewiedzy którą jest WIARA. U wróżki wiara zamienia się w denara. Nie wierz w jej szczere intencje.

Komentarze

 1. O patrzeniu na koniec pisała mi kiedyś jedna siostra... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Chcesz być zadowolony z życia? Żyj! Nie uciekaj w przeszłość, w przyszłość- ŻYJ(...) Dziś dokonuj, dziś sprawiaj, dziś pozwalaj się poprowadzić niewiedzy którą jest WIARA"...
  Jakie to ciężkie w życiu, bo myślą ucieka się w przyszłość, planuje się, a szczęście wydaje się tak odległe. Bo lubimy planować, a jak coś jest po nie naszej myśli tracimy wiarę,że szczęście kiedyś będzie naszym udziałem. Liczymy czas i z trwogą oraz brakiem nadziei patrzymy w przyszłość. Patrzymy,że za tam jest moje szczęście... z tej perspektywy czas się strasznie ciągnie, a dzień bieżący jest męczarnią. Tłumaczymy sobie,że trzeba się wziąć w garść i dobrze wykorzystać ten czas... ale tutaj uczucia biorą górę nad rozumem..perspektywa czasu przeraża.To tak z własnego doświadczenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mnie urzekło to zdanie:A koniec wszystkiego zaczyna się już dziś, w Twojej decyzji, w Twojej wierności obranym wartościom.
   To takie przypomnienie by trwać wiernie w obranej drodze i decyzji mimo próby czasu

   Usuń
  2. tak wierność wyborowi jest wielką wartością ale i drogą do szczęścia, warunek-dobry wybór:) Pozdrawiam i dziękuję za komentarze:)

   Usuń
 3. Super!! no musze przyznac ze dalo mi do myslenia:) pozdrawiam juz z Anglii niestety:(

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo konstruktywne przemyślenia...
  Jakby miała Siostra więcej wolnego czasu i mogła pisać częściej, to myślę, że nie tylko ja, ale inni więcej by na tym skorzystali :)
  PAX!

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

skomentowali

Popularne posty z tego bloga

Mistyka nocy i kryzysu.

Nic.

Zakochana w spowiedniku (Bonus do rozeznawania powołania)