Przejdź do głównej zawartości

Idz sobą...Przychodzisz czasem pogadać  z Bogiem? Jak to robisz? Masz jakiś sposób? Strategię? Metodę?

Chrześcijaństwo wypracowało wiele szkół modlitwy, metod medytacji  itd. Czy jednak Bóg nie pragnie spotkać się z Tobą w sposób zupełnie niezwykły i jedyny w swoim rodzaju? Jesteś osobą niepowtarzalną, Bóg czynił Cię pełen zachwytu nad swym dziełem. Nic, absolutnie nic nie jest w Tobie przypadkowe, nawet Twój grzech, którego nie chcesz. Cały Ty z Twoją niepowtarzalną historią, którą w niektórych momentach przeklinasz, WSZYSTKO to jest drogą Boga. Bóg chce przechadzać się w Tobie właśnie takimi a nie innymi ścieżkami. Wybrał ugory Twojej i mojej duszy, zranionej pychą, chciwością i całym arsenałem pozostałych grzechów. Nie spotkasz Boga idąc szlakiem kogoś innego niż Ty sam. Nie fałszuj swej drogi. Bóg chodzi po ścieżce Twojego życia, upodobał sobie Ciebie właśnie z tym czego najbardziej nie akceptujesz w sobie, co chciałbyś wyrzucić w pierwszej kolejności. On, Bóg, Zbawiciel siedzi cichutko w Twojej znienawidzonej przez wszystkich z Tobą włącznie komorze celnej i chce byś Go tam zaprosił na przyjęcie i zapoznał z Twoimi koleżkami, pragnieniami nieuporządkowanymi i osobowością zupełnie inną niż ta o której marzysz. Jesteś Bożym schronem, i delikatny, kruchy  Biały Chleb zamieszkać chce w Tobie. Stając się schronieniem chleba licz się z tym, że zaczną do Ciebie pukać głodni opryszczkowe, do których zwykłeś czuć odrazę. Przypomnij sobie jednak, że w istocie nie chcą Cię z niczego ograbić, łakną jedynie Białego Chleba, co znalazł schron w komorze grzesznika.

Komentarze

  1. Piękne, ciepłe i prawdziwe słowa...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

skomentowali

Popularne posty z tego bloga

Przerywam milczenie!!!

Odkąd usunęłam Fb miało mnie być tu więcej...Nawet obiecywałam. Prawda jest taka, że dzięki odcięciu facebookowej pępowiny doświadczam cudownej wolności od internetu. Korzystam z niego o wiele rzadziej i nie marnuję tyle czasu, poza tym wydaje się, że jestem zdrowsza psychicznie. 

Czuję się o wiele spokojniejsza i mniej zabiegana, łatwiej mi wrócić do harmonii z samą sobą. To są fakty przetestowane na własnej skórze. Odkąd "rzuciłam" facebooka bardziej angażuję się w PRAWDZIWE życie, w ludzi i ich sprawy. Bardziej jestem ze wspólnotą i więcej czasu poświęcam ludziom. Potrafię dać komuś więcej swojego czasu.

Moi drodzy. Wiem, że brzmi to trochę jak przechwałki. Szczerze powiem, że trochę gryzło mnie sumienie, że nie piszę nic na blogu. Z drugiej strony...Naprawdę nie chcę, by chodziło tylko o liczbę wejść na bloga i popularność. 

Wiem, że są tu moi przyjaciele. Ludzie, którzy czytają bloga bo gdzieś tam, na jakimś etapie życia zetknęli się ze mną i polubili. Biblia mówi "po…

Odkąd oddycham Słowem lepiej Cię słyszę.

Zastanawiam się nad moim sposobem wyrażania się. Czy kiedykolwiek o tym myślałeś? Nasza mowa nas rzeczywiście „zdradza”-że nieco żartobliwie nawiążę do sytuacji Piotra na dziedzińcu Piłata.
Wystarczy się wsłuchać w to co mówi drugi człowiek, a jeśli mam przenikliwy umysł potrafię wywnioskować wiele na temat jego pragnień, zranień i trudności.
Mowa nas zdradza…
Kiedy dłużej słuchamy odkrywamy tajemnicę mówiącego. Pozwalając się wypowiedzieć odkrywamy człowieka.
Jakże ważnym jest umiejętność słuchania!
W istocie, mimo coraz liczniejszych kursów komunikacji interpersonalnej słuchamy siebie nawzajem za mało i źle. Osobiście to odkrywam! Źle słucham, często zagaduję sobą i nie daję w rozmowie przestrzeni milczeniu. To milczenie jest przecież tak ważne!!!
Boimy się jednak pozostać z kimś bez słowa, to nas krępuje, natrętnie cisną się wówczas do głowy przeróżne pytania lub opowieści. To błąd!
Modlitwa kontemplacyjna uczy słuchania dużo bardziej niż jakikolwiek trening komunikacji. Dzieje się tak, …

Dbałość, miłość, pielęgnacja...słów kilka na temat rozwoju więzi.

Gdyby nie spotkanie z kilkoma osobami wszystko byłoby inaczej…Myślę o tym, że w życiu tak bardzo istotne są relacje. Ogólnie więzi, które zawieramy.
Może nie jestem jakaś bardzo stara…ale tak teraz mam, że patrzę z perspektywy. Widzę, jak konkretne spotkania, z konkretnymi ludźmi wpłynęły na to kim jestem, co robię, jaki jest standard mojego samopoczucia.
Jakby nie było, ludzi spotykamy od początku…Ledwo wyjdziemy z łona matki. Tak bardzo relacje rzutują na to jaki jest nasz świat. To wręcz oszałamiające…Prawdą się okazuje przysłowie „kto z kim przystaje takim się staje” i jakaś niezwykła mądrość jest w biblii, kiedy mówi ona o tym, by unikać przewrotnych i złych. Już w psalmie 1 czytamy, że „błogosławiony człowiek, który nie idzie za radą występnych, nie wkracza na drogą szyderców”. Lecz…czy to oznacza, że mam uważać niektórych za gorszych i nimi gardzić?-Bynajmniej. Biblia pokazuje w ten sposób o wiele głębszą prawdę. Chodzi w niej o to, by głębokie, przyjacielskie relacje budować z…