Szkice

Gdzieś kiedyś przeczytałam, że ten tylko potrafi napisać coś prawdziwego, kto potrafi popełnić przynajmniej parę skreśleń…Ktoś mi też kiedyś opowiadał, jak artysta malarz uczy się malować jeden mały element. Podobno zanim go umieści na odpowiednim obrazie robi mnóstwo szkiców i dopiero ten najdoskonalszy wybiera. Życie jest procesem powolnego dochodzenia do optymalnej(jak na nasze możliwości)doskonałości. Potrzeba wiele skreśleń, w tym co zostało już napisane i pewne dopiski, dla lepszego zrozumienia. Potrzeba wiele zmarnowanych szans, natchnień, ćwiczeń…by w końcu jakiś element uznać za udany. Lecz, nie chcę wyrzucać, mych nieudanych szkiców do kosza, niektóre z nich muszę zachować, bo posiadają niezbędne informacje na temat sposobu prowadzenia kreski. Gdy coś zechcę namalować, czasem będę potrzebowała spojrzeć na jeden z nieudanych szkiców. To on mnie naprowadzi.

                Codziennie popełniam niezliczoną ilość błędów. Widać Bóg potraktował mnie jak artystę…Muszę co rano walczyć z własną naturą, by wyruszyć w świat z pogodnym obliczem. Tak by to była prawda o mnie, nie maska. Bóg wiele razy zaprasza mnie na darmowe lekcje, a ja wybieram własną „mądrość”. To są moje szkice, moje codzienne miliony skreśleń w poemacie o tytule- życie.

                Na szczęście! Bóg nikogo nie stworzył geniuszem od razu, i każdy z nas musi wiele pracować na własny sukces. Ma się to do kariery życiowej, ale o ileż bardziej do sztuki życia!

To dość dziwne, ale oznacza, że każda porażka może nas zbliżyć do sukcesu. Jak odkrycie niepotrzebnej kreski na szkicu malarza. Jak zbędny wyraz w wierszu...Krzyż jest przekreśleniem. Jezus wybrał to przekreślenie i umarł. Gdyby go jednak nie spotkało to przekreślenie, nie byłoby sukcesu Zmartwychwstania.

Komentarze

 1. szkoda, że potrafimy tylko szkicować...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie od razu Rzym zbudowano, jego plany także wymagały szkiców architektonicznych :) Cierpliwość połączona z pokorą są podstawą sukcesu z życiu duchowym :)

   Usuń
 2. Można czasami uznać szkic za pełne dzieło. Dużo zależy od tego jak podejdziemy do naszych poczynań.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W niektórych przypadkach tak bywa, Bóg ma dla każdego obraz w Sobie, bo w końcu wszyscy poszukujemy tego "Obrazu i podobieństwa" na wzór którego zostaliśmy stworzeni, a życie stawia przed nami wyzwania mające nam w tym dziele pomóc...Bez Ducha Św i Jego łaski zawsze będziemy jedynie nieudolnymi szkicownikami....

   Usuń

Prześlij komentarz

skomentowali

Popularne posty z tego bloga

Nic.

Mistyka nocy i kryzysu.