Przejdź do głównej zawartości

Pod wiatr

Od sierpnia mieszkam prawie nad samym morzem. Tereny jak dla mnie zupełnie nie znane i przez to intrygujące. Korzystając z ostatniej niedzieli wakacji dokładnie dwa tygodnie temu wybrałam się na wycieczkę rowerową w nieznane. Wiedziałam jedynie, że zmierzam w kierunku Bałtyku. I już na wstępie powiem, że nie warto wybierać ścieżek rowerowych…Są co prawda bezpieczne i oznakowane ale za to bardzo przewidywalne. Jeżeli chcesz doświadczyć czegoś więcej musisz się odważyć obrać inną ścieżkę, zaryzykować nieznane, porzucić lęk-paralizator radości wewnętrznej. Więc wyruszyłam polną ścieżką oznaczoną muszelką. Pokonując kolejne kilometry, choć dróżka była wyboista, a rower przeznaczony na miejskie drogi, coraz mocniej doznawałam zachwytu światem na którym mnie Dobry Bóg usytuował. Mnóstwo cudownych pejzaży koiło moje skołatane nerwy a mewi śpiew dodawał wszystkiemu okrasy. Po godzinie jazdy w końcu dotarłam nad Bałtyk. Ustawiłam rower na tarasie, skąd można podziwiać całą plażę i napawałam się morską bryzą oraz szumem fal. W pewnym momencie moją uwagę zajęła pewna niepozorna mewa. Na plaży wiał okazały wiatr, ona zaś sprawiała wrażenie, jakby bawił ją szaleńczy opór wiatru, który uniemożliwiał jej lot w upragnionym kierunki. Zobaczyłam, że mewy mają ciekawe usposobienie, lubią bawić się z wiatrem. Jego opór zanosi je tam, gdzie chcą. Potrafią wykorzystać jego siłę. Nie boją się. Więc ta bawiąca się z wiatrem mewa, która choć machała skrzydłami, przez opór powietrza właściwie stała w miejscu, dała mi dobrą lekcję…Z tym co utrudnia życie trzeba się umieć odpowiednio zabawić, niczym ta mewa. Umieć wykorzystać siłę przeciwieństw do lotu tam, gdzie chcemy. Zauważyć, że czasem oklepane ścieżki rowerowe są ograniczeniem i spróbować nowego, choć stawiającego opór szlaku po niewygodnych wybojach. Wtedy, można zobaczyć nowe pejzaże życia. Warunek jest jeden…Ten mewi trening, stawianie twarzą w twarz z wiatrem, by jego siła wysmagała pióra z pyłu ziemi.

Komentarze

  1. Siostro :-) Jakie było moje miłe zaskoczenie, jak natrafiłem na Twój blog ;-) Nie wiedziałem, że prowadzisz swój :-) I widzę, że już jakiś czas... Pozwolę sobie w wolnym czasie zerknąć na posty, a już teraz pochwalić za miły wygląd. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie, dziękuję za Twoje "lajki" itp. i błogosławię ;-) + Niech Dusza Jezusowa będzie Twoją twierdzą, w której trwasz i się uświęcasz. Pozdrawiam :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Umieć wykorzystać siłę przeciwieństw, prawdziwe jest to co napisałaś. Niech Jezus zawsze Cię obdarza tym co dobre dla Ciebie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten mewi trening, stawanie twarzą w twarz z wiatrem, by jego siła wysmagała pióra z pyłu ziemi. W przeciwnościach Duch Święty smaga nas z chorej ambicji, własnych wyobrażeń o wielkości, pokusy znaczenia. Stójmy wytrwale, jak mewa zawierzając Bogu naszą słabość. Siostro, dobrze, że znowu coś napisałaś, długo do Ciebie zaglądałam i bezskutecznie. Pomyślnych wiatrów od zalewu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

skomentowali

Popularne posty z tego bloga

Przerywam milczenie!!!

Odkąd usunęłam Fb miało mnie być tu więcej...Nawet obiecywałam. Prawda jest taka, że dzięki odcięciu facebookowej pępowiny doświadczam cudownej wolności od internetu. Korzystam z niego o wiele rzadziej i nie marnuję tyle czasu, poza tym wydaje się, że jestem zdrowsza psychicznie. 

Czuję się o wiele spokojniejsza i mniej zabiegana, łatwiej mi wrócić do harmonii z samą sobą. To są fakty przetestowane na własnej skórze. Odkąd "rzuciłam" facebooka bardziej angażuję się w PRAWDZIWE życie, w ludzi i ich sprawy. Bardziej jestem ze wspólnotą i więcej czasu poświęcam ludziom. Potrafię dać komuś więcej swojego czasu.

Moi drodzy. Wiem, że brzmi to trochę jak przechwałki. Szczerze powiem, że trochę gryzło mnie sumienie, że nie piszę nic na blogu. Z drugiej strony...Naprawdę nie chcę, by chodziło tylko o liczbę wejść na bloga i popularność. 

Wiem, że są tu moi przyjaciele. Ludzie, którzy czytają bloga bo gdzieś tam, na jakimś etapie życia zetknęli się ze mną i polubili. Biblia mówi "po…

Odkąd oddycham Słowem lepiej Cię słyszę.

Zastanawiam się nad moim sposobem wyrażania się. Czy kiedykolwiek o tym myślałeś? Nasza mowa nas rzeczywiście „zdradza”-że nieco żartobliwie nawiążę do sytuacji Piotra na dziedzińcu Piłata.
Wystarczy się wsłuchać w to co mówi drugi człowiek, a jeśli mam przenikliwy umysł potrafię wywnioskować wiele na temat jego pragnień, zranień i trudności.
Mowa nas zdradza…
Kiedy dłużej słuchamy odkrywamy tajemnicę mówiącego. Pozwalając się wypowiedzieć odkrywamy człowieka.
Jakże ważnym jest umiejętność słuchania!
W istocie, mimo coraz liczniejszych kursów komunikacji interpersonalnej słuchamy siebie nawzajem za mało i źle. Osobiście to odkrywam! Źle słucham, często zagaduję sobą i nie daję w rozmowie przestrzeni milczeniu. To milczenie jest przecież tak ważne!!!
Boimy się jednak pozostać z kimś bez słowa, to nas krępuje, natrętnie cisną się wówczas do głowy przeróżne pytania lub opowieści. To błąd!
Modlitwa kontemplacyjna uczy słuchania dużo bardziej niż jakikolwiek trening komunikacji. Dzieje się tak, …

Mniej masz-więcej umiesz.

Kochani Umiar nas uzdalnia, nadmiar nas zubaża. Serio! Prosty przykład zaczerpnięty jest z mojego dnia-dnia dzisiejszego-dodać warto.
Nie jestem muzykiem ale gram na gitarze, ładne 20 lat. Otrzymaną  jako nastolatka gitarę darzę szczególnym sentymentem. Jest już masakrycznie poobijana, podrapana, do żywego drzewa obdarta z lakieru niedelikatnym gestem kostki. Dwa razy zmieniane siodełko ( próg nr 0), lakierowana dwa razy na własną rękę ( czy raczej własną ręką).
Dziś przegrała w starciu z moim uczniem z klasy III (SP).Straciła klucz-złamał się(kawał żelaza-dodać trzeba).
Kochani, myślałam, że to już koniec…Że nie pogram, aż do kolejnej próby uratowania kultowego instrumentu, oczywiście w oparciu o własne zdolności lutnicze ;)
Kiedy pierwszy raz zmieniałam próg-nie miałam pojęcia, że to mi się uda. Dziś podobnie stało się z kluczem. Otóż…”Nie pogram do momentu zakupu nowych maszynek z kluczami”-pomyślałam ze smutkiem.
No ale coś mnie podkusiło i stwierdziłam, że wcale nie trzeba stroić gitar…