Przejdź do głównej zawartości

Blask wolnościWolność…jest w nas (podobno). Jak się to ma do dzisiejszego Słowa Bożego? Ano tak, że przyjdzie taki czas. Piękny czas, kiedy nic nie będziesz musiał, a wszystko co będziesz robił to będzie to czego chcesz. Nikt nie będzie Cię do niczego zmuszał. Nikt nie będzie Tobą manipulował a Ty nie będziesz manipulował nikim. Przestaniesz od ludzi oczekiwać, bo zobaczysz ich całe piękno i zrozumiesz, że to jest pełnia. Skończą się wymagania, bo każdy będzie robił wszystko co w jego mocy…TO JEST TOTALNA WOLNOŚĆ. Jednocześnie, mimo iż każdy będzie robił to co chce, nikt nikomu nie wejdzie w drogę, bo nasza wiedza pozwoli nam wybierać-chcieć to co słuszne.

Królestwo Niebieskie…Piękne królestwo o którym pewnie marzy każdy hipis. Totalny raj dzieci-kwiatów. Bez dopalaczy, bez używek-sto procent wrażeń…Pełnie doznania Miłości. NIEZIEMSKO!!!!

Święty Paweł piszę dziś do Filemona, kilka ważnych słów o Onezymie- niewolniku Filemona. Paweł ukazuje Onezyma jako wolnego w Chrystusie. To jest klucz dla nas. Chrześcijanie noszą w sobie wolność, ponieważ w ich sercu jest Królestwo Boże. Królestwo wolności. I wolność ta ma to do siebie, że nie ulega zwodzicielom. Przepowiadaczom, wróżbitom. Wolność jest przecież zrodzona z zaufania. Jeśli komuś ufam, nie zniewalam go-wierzę mu. I my, nie ulegajmy sugestiom. Ufajmy Jezusowi a staniemy się wolni.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odkąd oddycham Słowem lepiej Cię słyszę.

Zastanawiam się nad moim sposobem wyrażania się. Czy kiedykolwiek o tym myślałeś? Nasza mowa nas rzeczywiście „zdradza”-że nieco żartobliwie nawiążę do sytuacji Piotra na dziedzińcu Piłata.
Wystarczy się wsłuchać w to co mówi drugi człowiek, a jeśli mam przenikliwy umysł potrafię wywnioskować wiele na temat jego pragnień, zranień i trudności.
Mowa nas zdradza…
Kiedy dłużej słuchamy odkrywamy tajemnicę mówiącego. Pozwalając się wypowiedzieć odkrywamy człowieka.
Jakże ważnym jest umiejętność słuchania!
W istocie, mimo coraz liczniejszych kursów komunikacji interpersonalnej słuchamy siebie nawzajem za mało i źle. Osobiście to odkrywam! Źle słucham, często zagaduję sobą i nie daję w rozmowie przestrzeni milczeniu. To milczenie jest przecież tak ważne!!!
Boimy się jednak pozostać z kimś bez słowa, to nas krępuje, natrętnie cisną się wówczas do głowy przeróżne pytania lub opowieści. To błąd!
Modlitwa kontemplacyjna uczy słuchania dużo bardziej niż jakikolwiek trening komunikacji. Dzieje się tak, …

Dbałość, miłość, pielęgnacja...słów kilka na temat rozwoju więzi.

Gdyby nie spotkanie z kilkoma osobami wszystko byłoby inaczej…Myślę o tym, że w życiu tak bardzo istotne są relacje. Ogólnie więzi, które zawieramy.
Może nie jestem jakaś bardzo stara…ale tak teraz mam, że patrzę z perspektywy. Widzę, jak konkretne spotkania, z konkretnymi ludźmi wpłynęły na to kim jestem, co robię, jaki jest standard mojego samopoczucia.
Jakby nie było, ludzi spotykamy od początku…Ledwo wyjdziemy z łona matki. Tak bardzo relacje rzutują na to jaki jest nasz świat. To wręcz oszałamiające…Prawdą się okazuje przysłowie „kto z kim przystaje takim się staje” i jakaś niezwykła mądrość jest w biblii, kiedy mówi ona o tym, by unikać przewrotnych i złych. Już w psalmie 1 czytamy, że „błogosławiony człowiek, który nie idzie za radą występnych, nie wkracza na drogą szyderców”. Lecz…czy to oznacza, że mam uważać niektórych za gorszych i nimi gardzić?-Bynajmniej. Biblia pokazuje w ten sposób o wiele głębszą prawdę. Chodzi w niej o to, by głębokie, przyjacielskie relacje budować z…

Ocalić Małego.

Bóg to prostota i kruchość mały jest i goły bezdomny i w tułaczce.
Mały w świecie naszych urojonych wielkości na chwilę co rok zwraca na siebie nasze oczy.
Więc Go zechciejmy zauważyć Przyjąć do siebie nie tylko na święta.
Zacząć zupełnie na nowo. Wierzyć w moc ukrytą w najmniejszym.
Ocalić pokorę i oddanie drugiemu by w nas PRZETRWAŁ.