Przejdź do głównej zawartości

Blask wolnościWolność…jest w nas (podobno). Jak się to ma do dzisiejszego Słowa Bożego? Ano tak, że przyjdzie taki czas. Piękny czas, kiedy nic nie będziesz musiał, a wszystko co będziesz robił to będzie to czego chcesz. Nikt nie będzie Cię do niczego zmuszał. Nikt nie będzie Tobą manipulował a Ty nie będziesz manipulował nikim. Przestaniesz od ludzi oczekiwać, bo zobaczysz ich całe piękno i zrozumiesz, że to jest pełnia. Skończą się wymagania, bo każdy będzie robił wszystko co w jego mocy…TO JEST TOTALNA WOLNOŚĆ. Jednocześnie, mimo iż każdy będzie robił to co chce, nikt nikomu nie wejdzie w drogę, bo nasza wiedza pozwoli nam wybierać-chcieć to co słuszne.

Królestwo Niebieskie…Piękne królestwo o którym pewnie marzy każdy hipis. Totalny raj dzieci-kwiatów. Bez dopalaczy, bez używek-sto procent wrażeń…Pełnie doznania Miłości. NIEZIEMSKO!!!!

Święty Paweł piszę dziś do Filemona, kilka ważnych słów o Onezymie- niewolniku Filemona. Paweł ukazuje Onezyma jako wolnego w Chrystusie. To jest klucz dla nas. Chrześcijanie noszą w sobie wolność, ponieważ w ich sercu jest Królestwo Boże. Królestwo wolności. I wolność ta ma to do siebie, że nie ulega zwodzicielom. Przepowiadaczom, wróżbitom. Wolność jest przecież zrodzona z zaufania. Jeśli komuś ufam, nie zniewalam go-wierzę mu. I my, nie ulegajmy sugestiom. Ufajmy Jezusowi a staniemy się wolni.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przerywam milczenie!!!

Odkąd usunęłam Fb miało mnie być tu więcej...Nawet obiecywałam. Prawda jest taka, że dzięki odcięciu facebookowej pępowiny doświadczam cudownej wolności od internetu. Korzystam z niego o wiele rzadziej i nie marnuję tyle czasu, poza tym wydaje się, że jestem zdrowsza psychicznie. 

Czuję się o wiele spokojniejsza i mniej zabiegana, łatwiej mi wrócić do harmonii z samą sobą. To są fakty przetestowane na własnej skórze. Odkąd "rzuciłam" facebooka bardziej angażuję się w PRAWDZIWE życie, w ludzi i ich sprawy. Bardziej jestem ze wspólnotą i więcej czasu poświęcam ludziom. Potrafię dać komuś więcej swojego czasu.

Moi drodzy. Wiem, że brzmi to trochę jak przechwałki. Szczerze powiem, że trochę gryzło mnie sumienie, że nie piszę nic na blogu. Z drugiej strony...Naprawdę nie chcę, by chodziło tylko o liczbę wejść na bloga i popularność. 

Wiem, że są tu moi przyjaciele. Ludzie, którzy czytają bloga bo gdzieś tam, na jakimś etapie życia zetknęli się ze mną i polubili. Biblia mówi "po…

Odkąd oddycham Słowem lepiej Cię słyszę.

Zastanawiam się nad moim sposobem wyrażania się. Czy kiedykolwiek o tym myślałeś? Nasza mowa nas rzeczywiście „zdradza”-że nieco żartobliwie nawiążę do sytuacji Piotra na dziedzińcu Piłata.
Wystarczy się wsłuchać w to co mówi drugi człowiek, a jeśli mam przenikliwy umysł potrafię wywnioskować wiele na temat jego pragnień, zranień i trudności.
Mowa nas zdradza…
Kiedy dłużej słuchamy odkrywamy tajemnicę mówiącego. Pozwalając się wypowiedzieć odkrywamy człowieka.
Jakże ważnym jest umiejętność słuchania!
W istocie, mimo coraz liczniejszych kursów komunikacji interpersonalnej słuchamy siebie nawzajem za mało i źle. Osobiście to odkrywam! Źle słucham, często zagaduję sobą i nie daję w rozmowie przestrzeni milczeniu. To milczenie jest przecież tak ważne!!!
Boimy się jednak pozostać z kimś bez słowa, to nas krępuje, natrętnie cisną się wówczas do głowy przeróżne pytania lub opowieści. To błąd!
Modlitwa kontemplacyjna uczy słuchania dużo bardziej niż jakikolwiek trening komunikacji. Dzieje się tak, …

Mniej masz-więcej umiesz.

Kochani Umiar nas uzdalnia, nadmiar nas zubaża. Serio! Prosty przykład zaczerpnięty jest z mojego dnia-dnia dzisiejszego-dodać warto.
Nie jestem muzykiem ale gram na gitarze, ładne 20 lat. Otrzymaną  jako nastolatka gitarę darzę szczególnym sentymentem. Jest już masakrycznie poobijana, podrapana, do żywego drzewa obdarta z lakieru niedelikatnym gestem kostki. Dwa razy zmieniane siodełko ( próg nr 0), lakierowana dwa razy na własną rękę ( czy raczej własną ręką).
Dziś przegrała w starciu z moim uczniem z klasy III (SP).Straciła klucz-złamał się(kawał żelaza-dodać trzeba).
Kochani, myślałam, że to już koniec…Że nie pogram, aż do kolejnej próby uratowania kultowego instrumentu, oczywiście w oparciu o własne zdolności lutnicze ;)
Kiedy pierwszy raz zmieniałam próg-nie miałam pojęcia, że to mi się uda. Dziś podobnie stało się z kluczem. Otóż…”Nie pogram do momentu zakupu nowych maszynek z kluczami”-pomyślałam ze smutkiem.
No ale coś mnie podkusiło i stwierdziłam, że wcale nie trzeba stroić gitar…