Blask wolnościWolność…jest w nas (podobno). Jak się to ma do dzisiejszego Słowa Bożego? Ano tak, że przyjdzie taki czas. Piękny czas, kiedy nic nie będziesz musiał, a wszystko co będziesz robił to będzie to czego chcesz. Nikt nie będzie Cię do niczego zmuszał. Nikt nie będzie Tobą manipulował a Ty nie będziesz manipulował nikim. Przestaniesz od ludzi oczekiwać, bo zobaczysz ich całe piękno i zrozumiesz, że to jest pełnia. Skończą się wymagania, bo każdy będzie robił wszystko co w jego mocy…TO JEST TOTALNA WOLNOŚĆ. Jednocześnie, mimo iż każdy będzie robił to co chce, nikt nikomu nie wejdzie w drogę, bo nasza wiedza pozwoli nam wybierać-chcieć to co słuszne.

Królestwo Niebieskie…Piękne królestwo o którym pewnie marzy każdy hipis. Totalny raj dzieci-kwiatów. Bez dopalaczy, bez używek-sto procent wrażeń…Pełnie doznania Miłości. NIEZIEMSKO!!!!

Święty Paweł piszę dziś do Filemona, kilka ważnych słów o Onezymie- niewolniku Filemona. Paweł ukazuje Onezyma jako wolnego w Chrystusie. To jest klucz dla nas. Chrześcijanie noszą w sobie wolność, ponieważ w ich sercu jest Królestwo Boże. Królestwo wolności. I wolność ta ma to do siebie, że nie ulega zwodzicielom. Przepowiadaczom, wróżbitom. Wolność jest przecież zrodzona z zaufania. Jeśli komuś ufam, nie zniewalam go-wierzę mu. I my, nie ulegajmy sugestiom. Ufajmy Jezusowi a staniemy się wolni.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Mistyka nocy i kryzysu.

Nic.

Zakochana w spowiedniku (Bonus do rozeznawania powołania)