Przejdź do głównej zawartości

Drzwi

A jednak …Drzwi na ucztę niebieską otwarte są dla wyrzutków…Jednak trzeba się przyznać do bycia na marginesie księgi gości. Ale…dlaczego mój Jezu, nie idziesz szukać uczonych w Prawie, możnych tego świata? Dlaczego wybierasz nas? Celników i grzeszników? Czemu drzwi na Twoją ucztę otwarte są kluczem Miłosierdzia? Nie naszych zasług, osiągnięć, poświęceń dla Ciebie? Nawet nie naszą pobożnością?

Powraca do mnie Jezu pytanie sprzed wczoraj. O tych spóźnialskich, o pięć nieroztropnych panien, które zostały na zewnątrz…

I dzisiejsza zagubiona owieczka mi pomaga zrozumieć. Tam…na tą ucztę można wejść jedynie przez jedne drzwi. Jest nimi Twoje niezgłębione Miłosierdzie. Te drzwi są raną w boku , którą ukazałeś świętej siostrze Faustynie.  A przecież ta rana otwarła nam Kościół, z niej wyplunęły sakramenty. W jej strumieniu zanurzam moje ciało i duszę.

Czy dla takiej Miłości istnieje termin „spóźnieni”?

Spóźnieni są jedynie Ci co nie uwierzą w to, że Twoja rana jest drzwiami. Ci co ją odrzucą, zanegują jej istnienie.

Komentarze

  1. Siostro jakie piękne posty. Aż mi żal, że nie mam czasu na to, żeby napisać co myslę. Niech Duch prowadzi na niebieską Ucztę. Póki co, tęsknijmy!!! Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Gallu Anonimie :) Dziękuję za Twoją tęsknotę :)

      Usuń

Prześlij komentarz

skomentowali

Popularne posty z tego bloga

Odkąd oddycham Słowem lepiej Cię słyszę.

Zastanawiam się nad moim sposobem wyrażania się. Czy kiedykolwiek o tym myślałeś? Nasza mowa nas rzeczywiście „zdradza”-że nieco żartobliwie nawiążę do sytuacji Piotra na dziedzińcu Piłata.
Wystarczy się wsłuchać w to co mówi drugi człowiek, a jeśli mam przenikliwy umysł potrafię wywnioskować wiele na temat jego pragnień, zranień i trudności.
Mowa nas zdradza…
Kiedy dłużej słuchamy odkrywamy tajemnicę mówiącego. Pozwalając się wypowiedzieć odkrywamy człowieka.
Jakże ważnym jest umiejętność słuchania!
W istocie, mimo coraz liczniejszych kursów komunikacji interpersonalnej słuchamy siebie nawzajem za mało i źle. Osobiście to odkrywam! Źle słucham, często zagaduję sobą i nie daję w rozmowie przestrzeni milczeniu. To milczenie jest przecież tak ważne!!!
Boimy się jednak pozostać z kimś bez słowa, to nas krępuje, natrętnie cisną się wówczas do głowy przeróżne pytania lub opowieści. To błąd!
Modlitwa kontemplacyjna uczy słuchania dużo bardziej niż jakikolwiek trening komunikacji. Dzieje się tak, …

Dbałość, miłość, pielęgnacja...słów kilka na temat rozwoju więzi.

Gdyby nie spotkanie z kilkoma osobami wszystko byłoby inaczej…Myślę o tym, że w życiu tak bardzo istotne są relacje. Ogólnie więzi, które zawieramy.
Może nie jestem jakaś bardzo stara…ale tak teraz mam, że patrzę z perspektywy. Widzę, jak konkretne spotkania, z konkretnymi ludźmi wpłynęły na to kim jestem, co robię, jaki jest standard mojego samopoczucia.
Jakby nie było, ludzi spotykamy od początku…Ledwo wyjdziemy z łona matki. Tak bardzo relacje rzutują na to jaki jest nasz świat. To wręcz oszałamiające…Prawdą się okazuje przysłowie „kto z kim przystaje takim się staje” i jakaś niezwykła mądrość jest w biblii, kiedy mówi ona o tym, by unikać przewrotnych i złych. Już w psalmie 1 czytamy, że „błogosławiony człowiek, który nie idzie za radą występnych, nie wkracza na drogą szyderców”. Lecz…czy to oznacza, że mam uważać niektórych za gorszych i nimi gardzić?-Bynajmniej. Biblia pokazuje w ten sposób o wiele głębszą prawdę. Chodzi w niej o to, by głębokie, przyjacielskie relacje budować z…

Ocalić Małego.

Bóg to prostota i kruchość mały jest i goły bezdomny i w tułaczce.
Mały w świecie naszych urojonych wielkości na chwilę co rok zwraca na siebie nasze oczy.
Więc Go zechciejmy zauważyć Przyjąć do siebie nie tylko na święta.
Zacząć zupełnie na nowo. Wierzyć w moc ukrytą w najmniejszym.
Ocalić pokorę i oddanie drugiemu by w nas PRZETRWAŁ.