Przejdź do głównej zawartości

Miejsce święte

Niepokoi mnie fakt, że wielu ludzi Kościoła pokłada swą ufność w dziełach własnych rąk, w tym ile i co robią. Niepokoi mnie, bo nasza wartość jest głębiej. W dziełach naszych rąk winno odbijać się wnętrze. I choć sama wpadam w pokusę wiary w to, że tyle znaczę ile mnie docenią czuję jednak głęboki zgrzyt. Bo można się zakręcić jak chomiczek w kółku…zapomnieć gdzie się biegnie i po co.Nie wiem jaką jakość posiadają moje czyny, jeśli w duszy pustka i chaos. Nawet moje głoszenie Jezusa…przestaje być głoszeniem z mocą. Zaczynam głosić własny sukces, przeżywam nadmiernie porażki i eliminuję mentalnie ludzi, którzy myślą inaczej, którzy śmią polemizować z moim pomysłem na życie(duchowe)….

To się dzieje powoli, jest jak rdza która po kawałku zabiera dla siebie serce człowieka. Niepostrzeżenie Cię zajmuje fragment po fragmencie. Korodujesz…

Dlatego wybieram pustynię i drogę przez nic…Wybieram codzienną walkę z demonami moich żądz. Wybieram budowanie wewnętrznej celi…MIEJSCA ŚWIĘTEGO. I chce żyć w wolności Bożego dziecka. Nie zgadzam się na własną przeciętność…jest moim balastem-niosę ją stanowczo za długo. Pożera mnie.

Potrzebuję wewnętrznego miejsca świętego, małej celi, mojego schronienia. Miejsca gdzie pachnie żarzącym się kadzidłem…gdzie podtrzymywany jest ogień. Sprawdzianem mojej zakonności nie jest opinia tego świata, ani jego model działania. Ja- siostra Duszy Jezusa muszę mieć przede wszystkim czas na pielęgnację mojej duszy, wewnętrznego sanktuarium. Ono musi być piękne, bo mieszka w nim ON…Pasterz, Brat, Bóg.

Jeśli jej nie zbuduję, pozostanę bezdomna w moim czynieniu…Nie będzie skąd wychodzić i dokąd wracać. Jedynie ona, wewnętrzna cela uprawnia mnie do czynów. Tylko z nią jestem kompetentna.

Komentarze

Prześlij komentarz

skomentowali

Popularne posty z tego bloga

Przerywam milczenie!!!

Odkąd usunęłam Fb miało mnie być tu więcej...Nawet obiecywałam. Prawda jest taka, że dzięki odcięciu facebookowej pępowiny doświadczam cudownej wolności od internetu. Korzystam z niego o wiele rzadziej i nie marnuję tyle czasu, poza tym wydaje się, że jestem zdrowsza psychicznie. 

Czuję się o wiele spokojniejsza i mniej zabiegana, łatwiej mi wrócić do harmonii z samą sobą. To są fakty przetestowane na własnej skórze. Odkąd "rzuciłam" facebooka bardziej angażuję się w PRAWDZIWE życie, w ludzi i ich sprawy. Bardziej jestem ze wspólnotą i więcej czasu poświęcam ludziom. Potrafię dać komuś więcej swojego czasu.

Moi drodzy. Wiem, że brzmi to trochę jak przechwałki. Szczerze powiem, że trochę gryzło mnie sumienie, że nie piszę nic na blogu. Z drugiej strony...Naprawdę nie chcę, by chodziło tylko o liczbę wejść na bloga i popularność. 

Wiem, że są tu moi przyjaciele. Ludzie, którzy czytają bloga bo gdzieś tam, na jakimś etapie życia zetknęli się ze mną i polubili. Biblia mówi "po…

Odkąd oddycham Słowem lepiej Cię słyszę.

Zastanawiam się nad moim sposobem wyrażania się. Czy kiedykolwiek o tym myślałeś? Nasza mowa nas rzeczywiście „zdradza”-że nieco żartobliwie nawiążę do sytuacji Piotra na dziedzińcu Piłata.
Wystarczy się wsłuchać w to co mówi drugi człowiek, a jeśli mam przenikliwy umysł potrafię wywnioskować wiele na temat jego pragnień, zranień i trudności.
Mowa nas zdradza…
Kiedy dłużej słuchamy odkrywamy tajemnicę mówiącego. Pozwalając się wypowiedzieć odkrywamy człowieka.
Jakże ważnym jest umiejętność słuchania!
W istocie, mimo coraz liczniejszych kursów komunikacji interpersonalnej słuchamy siebie nawzajem za mało i źle. Osobiście to odkrywam! Źle słucham, często zagaduję sobą i nie daję w rozmowie przestrzeni milczeniu. To milczenie jest przecież tak ważne!!!
Boimy się jednak pozostać z kimś bez słowa, to nas krępuje, natrętnie cisną się wówczas do głowy przeróżne pytania lub opowieści. To błąd!
Modlitwa kontemplacyjna uczy słuchania dużo bardziej niż jakikolwiek trening komunikacji. Dzieje się tak, …

Mniej masz-więcej umiesz.

Kochani Umiar nas uzdalnia, nadmiar nas zubaża. Serio! Prosty przykład zaczerpnięty jest z mojego dnia-dnia dzisiejszego-dodać warto.
Nie jestem muzykiem ale gram na gitarze, ładne 20 lat. Otrzymaną  jako nastolatka gitarę darzę szczególnym sentymentem. Jest już masakrycznie poobijana, podrapana, do żywego drzewa obdarta z lakieru niedelikatnym gestem kostki. Dwa razy zmieniane siodełko ( próg nr 0), lakierowana dwa razy na własną rękę ( czy raczej własną ręką).
Dziś przegrała w starciu z moim uczniem z klasy III (SP).Straciła klucz-złamał się(kawał żelaza-dodać trzeba).
Kochani, myślałam, że to już koniec…Że nie pogram, aż do kolejnej próby uratowania kultowego instrumentu, oczywiście w oparciu o własne zdolności lutnicze ;)
Kiedy pierwszy raz zmieniałam próg-nie miałam pojęcia, że to mi się uda. Dziś podobnie stało się z kluczem. Otóż…”Nie pogram do momentu zakupu nowych maszynek z kluczami”-pomyślałam ze smutkiem.
No ale coś mnie podkusiło i stwierdziłam, że wcale nie trzeba stroić gitar…