Przejdź do głównej zawartości

Zbawienie dla nieidealnych.

Bywają dni, w których człowiek nie ma siły kompletnie na nic…Czuje się przygnębiony i osłabia go perspektywa wzięcia odpowiedzialności za życie. Po co Bóg dopuszcza na nas takie dni? Momenty w których nie czujemy się twórczy lecz jedynym marzeniem jest spoczynek na łóżku? Dni w których przegrywamy z naszymi postanowieniami, ambicjami? Kiedy czujemy, że nie możemy…że „padamy na twarz”. Dlaczego zmagamy się z naszą niedoskonałością?

Hmm…błogosławiona jest moja bezsilność. Moje spotkanie z pęknięciem jakie w sobie noszę. Nie przeklinajmy tego. Pochylmy się z troską, nad naszym pęknięciem. Nad rysą niemocy, którą dziedziczymy wraz z grzechem. Gdybyśmy, my-grzesznicy nie posiadali tej rysy i nie odczuwali czasami bolesnej prawdy, że materia nas przytłacza, nie moglibyśmy być zbawieni.

Tak. Zbawienie jest dla pękniętych. Jest właśnie dzisiaj dla mnie. Dziś, kiedy nie jestem mocna i kiedy nie realizuje w pełni narzuconego sobie „programu świętości”. Dziś, kiedy klęczę nad moim pęknięciem…Nad gruzami. Dziś przychodzi do mnie zbawienie. Właśnie teraz, gdy kontempluję własną szczelinę, przez której popękaną niedoskonałość wpłynie, do mego nieidealnego wnętrza Twoje Miłosierdzie.

Dzisiaj ponad moim planem na życie zwyciężyło Twoje Zbawienie Jezu…

Komentarze

 1. Jeśli to chodzi o Siostrę, pomodlę się o moc. O mnie to chodzi na pewno, więc pomódl się za mnie. Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. moc to już jest!!! nie wyczułeś tego? to nie chodzi o nas, to chodzi o Miłość Boga do nas. W tym co napisała ta siostra jest pełno Nadziei. Wybacz, to nie chodzi o modlenie się o moc, chodzi o przyjęcie Miłości Miłosiernej.

   Usuń
 2. Drodzy komentujący. Pierwszemu dziękuję za modlitwę. Drugiemu za ukazanie Miłosiernej Miłości-jest mi bardzo bliska. Wszyscy żyjemy z Łaski, jesteśmy zadłużeni długiem ni do spłacenia lecz Bóg nam go umorzył w Chrystusie. Amen.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za ukazanie innej perspektywy, ale nadal trwam przy swoim. Ileż trzeba Bożej mocy, żeby przyjąć swoją słabość i otworzyć się na Bożą miłość. Ale przecież nie o słówka chodzi. Niech będzie Bóg uwielbiony w swej miłosiernej miłości. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Aby przyjąć Łaskę potrzeba mocy, która uzdalnia człowieka do przyjęcia własnej bezsilności.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pokora jest zasadą nr 1. Jednak wiemy, że wszystkim nam jej brakuje...Jeśli ktoś myśli że ją posiadł oto rozpoczął marsz w kierunku przepaści...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

skomentowali

Popularne posty z tego bloga

Przerywam milczenie!!!

Odkąd usunęłam Fb miało mnie być tu więcej...Nawet obiecywałam. Prawda jest taka, że dzięki odcięciu facebookowej pępowiny doświadczam cudownej wolności od internetu. Korzystam z niego o wiele rzadziej i nie marnuję tyle czasu, poza tym wydaje się, że jestem zdrowsza psychicznie. 

Czuję się o wiele spokojniejsza i mniej zabiegana, łatwiej mi wrócić do harmonii z samą sobą. To są fakty przetestowane na własnej skórze. Odkąd "rzuciłam" facebooka bardziej angażuję się w PRAWDZIWE życie, w ludzi i ich sprawy. Bardziej jestem ze wspólnotą i więcej czasu poświęcam ludziom. Potrafię dać komuś więcej swojego czasu.

Moi drodzy. Wiem, że brzmi to trochę jak przechwałki. Szczerze powiem, że trochę gryzło mnie sumienie, że nie piszę nic na blogu. Z drugiej strony...Naprawdę nie chcę, by chodziło tylko o liczbę wejść na bloga i popularność. 

Wiem, że są tu moi przyjaciele. Ludzie, którzy czytają bloga bo gdzieś tam, na jakimś etapie życia zetknęli się ze mną i polubili. Biblia mówi "po…

Odkąd oddycham Słowem lepiej Cię słyszę.

Zastanawiam się nad moim sposobem wyrażania się. Czy kiedykolwiek o tym myślałeś? Nasza mowa nas rzeczywiście „zdradza”-że nieco żartobliwie nawiążę do sytuacji Piotra na dziedzińcu Piłata.
Wystarczy się wsłuchać w to co mówi drugi człowiek, a jeśli mam przenikliwy umysł potrafię wywnioskować wiele na temat jego pragnień, zranień i trudności.
Mowa nas zdradza…
Kiedy dłużej słuchamy odkrywamy tajemnicę mówiącego. Pozwalając się wypowiedzieć odkrywamy człowieka.
Jakże ważnym jest umiejętność słuchania!
W istocie, mimo coraz liczniejszych kursów komunikacji interpersonalnej słuchamy siebie nawzajem za mało i źle. Osobiście to odkrywam! Źle słucham, często zagaduję sobą i nie daję w rozmowie przestrzeni milczeniu. To milczenie jest przecież tak ważne!!!
Boimy się jednak pozostać z kimś bez słowa, to nas krępuje, natrętnie cisną się wówczas do głowy przeróżne pytania lub opowieści. To błąd!
Modlitwa kontemplacyjna uczy słuchania dużo bardziej niż jakikolwiek trening komunikacji. Dzieje się tak, …

Mniej masz-więcej umiesz.

Kochani Umiar nas uzdalnia, nadmiar nas zubaża. Serio! Prosty przykład zaczerpnięty jest z mojego dnia-dnia dzisiejszego-dodać warto.
Nie jestem muzykiem ale gram na gitarze, ładne 20 lat. Otrzymaną  jako nastolatka gitarę darzę szczególnym sentymentem. Jest już masakrycznie poobijana, podrapana, do żywego drzewa obdarta z lakieru niedelikatnym gestem kostki. Dwa razy zmieniane siodełko ( próg nr 0), lakierowana dwa razy na własną rękę ( czy raczej własną ręką).
Dziś przegrała w starciu z moim uczniem z klasy III (SP).Straciła klucz-złamał się(kawał żelaza-dodać trzeba).
Kochani, myślałam, że to już koniec…Że nie pogram, aż do kolejnej próby uratowania kultowego instrumentu, oczywiście w oparciu o własne zdolności lutnicze ;)
Kiedy pierwszy raz zmieniałam próg-nie miałam pojęcia, że to mi się uda. Dziś podobnie stało się z kluczem. Otóż…”Nie pogram do momentu zakupu nowych maszynek z kluczami”-pomyślałam ze smutkiem.
No ale coś mnie podkusiło i stwierdziłam, że wcale nie trzeba stroić gitar…