Przejdź do głównej zawartości

Krok w kontemplację.

Są takie kierunki w człowieku.
Pierwszy nazywa się „Jak chciałbym aby postrzegał mnie świat”, drugi „Jak  postrzegam siebie samego”, trzeci „ jak powinien wyglądać świat według mnie”.

Kierunki te mają istotny wpływ, na to jakimi ludźmi jesteśmy, jakie posiadamy relacje z otoczeniem i jaki poziom zadowolenia z życia reprezentujemy.

Czysto ludzkie spojrzenie może doprowadzić nas do katastroficznych napięć. Jeżeli mam ogromne zasoby skierowane na ten pierwszy kierunek, to będę wiecznie skoncentrowana na tym jak kto na mnie patrzy i czy ma o mnie dobre zdanie. Z kolei nieustanne kontrolowanie własnego wizerunku przed samą sobą jest przyczyną depresji, anoreksji, bulimii itd…Są tacy co odpowiedź znajdują w rozwiązaniu nr 3, czyli świat winien wyglądać tak jak ja uważam, że wyglądać powinien.

Kto mi powie, że jest wolny od tych trzech instynktownych popędów?

A u podstaw leży nasza pycha. Nieustanne wrażenie, że ten świat bez nas nie może sobie poradzić, albo, że my potrzebujemy uznania świata by żyć. Prawda jest natomiast tak bardzo prosta. Prosta jak Bóg. Prawda jest taka, że naprawdę jedyne czego potrzebujemy w życiu to MIŁOŚĆ.

Jest ona najlepszym lekiem na naszą pychę. Kiedy jestem z kimś o kim wiem, że mnie kocha taką jaką jestem, nie muszę grać. Jestem już przyjęta, uznana, mogę istnieć.

Tak jest w akcie kontemplacji. Dlatego bardzo, bardzo zachęcam…
Przestań przed Bogiem grać supergwiazdy. Zostaw swoje metody, techniki, recepty na spotkanie z Nim. Proszę Cię…Pozwól Mu dzisiaj spotkać się ze sobą tak jak On chce. Zostaw swoje schematy.

Pozwól się kochać, nieskończonej Miłości i nie graj. Bądź cały Ty ze sobą. Pozwól By Miłość Cię ogarnęła, zamknij oczy i powiedz MU „Kochaj mnie”.

Zostań w tej Miłości. Wyjdziesz 
zdrowszy. 

Komentarze

  1. dokładnie tak jak siostra napisała, czuć to Boże wyzwolenie, oddychać całą swoim istnieniem możemy tylko w Bogu i w drugim jeśli naprawdę postawił na Boga.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

skomentowali

Popularne posty z tego bloga

Przerywam milczenie!!!

Odkąd usunęłam Fb miało mnie być tu więcej...Nawet obiecywałam. Prawda jest taka, że dzięki odcięciu facebookowej pępowiny doświadczam cudownej wolności od internetu. Korzystam z niego o wiele rzadziej i nie marnuję tyle czasu, poza tym wydaje się, że jestem zdrowsza psychicznie. 

Czuję się o wiele spokojniejsza i mniej zabiegana, łatwiej mi wrócić do harmonii z samą sobą. To są fakty przetestowane na własnej skórze. Odkąd "rzuciłam" facebooka bardziej angażuję się w PRAWDZIWE życie, w ludzi i ich sprawy. Bardziej jestem ze wspólnotą i więcej czasu poświęcam ludziom. Potrafię dać komuś więcej swojego czasu.

Moi drodzy. Wiem, że brzmi to trochę jak przechwałki. Szczerze powiem, że trochę gryzło mnie sumienie, że nie piszę nic na blogu. Z drugiej strony...Naprawdę nie chcę, by chodziło tylko o liczbę wejść na bloga i popularność. 

Wiem, że są tu moi przyjaciele. Ludzie, którzy czytają bloga bo gdzieś tam, na jakimś etapie życia zetknęli się ze mną i polubili. Biblia mówi "po…

Odkąd oddycham Słowem lepiej Cię słyszę.

Zastanawiam się nad moim sposobem wyrażania się. Czy kiedykolwiek o tym myślałeś? Nasza mowa nas rzeczywiście „zdradza”-że nieco żartobliwie nawiążę do sytuacji Piotra na dziedzińcu Piłata.
Wystarczy się wsłuchać w to co mówi drugi człowiek, a jeśli mam przenikliwy umysł potrafię wywnioskować wiele na temat jego pragnień, zranień i trudności.
Mowa nas zdradza…
Kiedy dłużej słuchamy odkrywamy tajemnicę mówiącego. Pozwalając się wypowiedzieć odkrywamy człowieka.
Jakże ważnym jest umiejętność słuchania!
W istocie, mimo coraz liczniejszych kursów komunikacji interpersonalnej słuchamy siebie nawzajem za mało i źle. Osobiście to odkrywam! Źle słucham, często zagaduję sobą i nie daję w rozmowie przestrzeni milczeniu. To milczenie jest przecież tak ważne!!!
Boimy się jednak pozostać z kimś bez słowa, to nas krępuje, natrętnie cisną się wówczas do głowy przeróżne pytania lub opowieści. To błąd!
Modlitwa kontemplacyjna uczy słuchania dużo bardziej niż jakikolwiek trening komunikacji. Dzieje się tak, …

Mniej masz-więcej umiesz.

Kochani Umiar nas uzdalnia, nadmiar nas zubaża. Serio! Prosty przykład zaczerpnięty jest z mojego dnia-dnia dzisiejszego-dodać warto.
Nie jestem muzykiem ale gram na gitarze, ładne 20 lat. Otrzymaną  jako nastolatka gitarę darzę szczególnym sentymentem. Jest już masakrycznie poobijana, podrapana, do żywego drzewa obdarta z lakieru niedelikatnym gestem kostki. Dwa razy zmieniane siodełko ( próg nr 0), lakierowana dwa razy na własną rękę ( czy raczej własną ręką).
Dziś przegrała w starciu z moim uczniem z klasy III (SP).Straciła klucz-złamał się(kawał żelaza-dodać trzeba).
Kochani, myślałam, że to już koniec…Że nie pogram, aż do kolejnej próby uratowania kultowego instrumentu, oczywiście w oparciu o własne zdolności lutnicze ;)
Kiedy pierwszy raz zmieniałam próg-nie miałam pojęcia, że to mi się uda. Dziś podobnie stało się z kluczem. Otóż…”Nie pogram do momentu zakupu nowych maszynek z kluczami”-pomyślałam ze smutkiem.
No ale coś mnie podkusiło i stwierdziłam, że wcale nie trzeba stroić gitar…