Przejdź do głównej zawartości

Wolność w głoszeniu.

Jezus dziś w Ewangelii robi rzecz fantastyczną…

Idzie na bok. Robi to w dodatku w momencie, gdy „wszyscy go szukają”.Hmmm….Siedziałam dziś w kaplicy, na moim ulubionym dywanie i było mi całkiem przytulnie. Coś jednak zamąciło wkrótce ten błogi spokój. Taka myśl: „a gdyby tu teraz wparzyła przełożona ( albo…ktokolwiek inny ) i powiedziała „wszyscy Cię szukają”, to…co bym zrobiła?Hehe…To śmieszne co bym zrobiła.Prawdopodobnie zebrałabym manatki i pobiegła do owych „wszystkich” mówiąc „oto jestem…” a w głębi duszy mej trawiłaby mnie płytka i egoistyczna radość z poczucia bycia „poszukiwaną przez WSZYSTKICH”.Boże Drogi! Jakże bardzo się różnię od Ciebie i jakże mi brak dystansu do siebie samej i tego co czynię. Jezus pełnił wolę Ojca i dlatego reaguje zupełnie inaczej niż zrobiłabym to ja. Jezus bierze manatki ale nie idzie do tych ludzi ( bo ma zdrowe poczucie własnej wartości i nikt nie musi Mu go potwierdzać) ale mówi „idę stąd”.Jest to cudowna Jezusowa wolność głoszenia. Jezus głosi Ojca i nie chce w tym głoszeniu pozostawić ani cienia własnego ego. On i Ojciec. Cudowna świadomość tego Kto jest sednem posłania i znaczenia Jezusa – To Ojciec.On – Jezus czyni wszystko co widzi u Ojca, nic z siebie.Ja …No cóż. Zbyt często głoszę siebie zamiast Jezusa.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przerywam milczenie!!!

Odkąd usunęłam Fb miało mnie być tu więcej...Nawet obiecywałam. Prawda jest taka, że dzięki odcięciu facebookowej pępowiny doświadczam cudownej wolności od internetu. Korzystam z niego o wiele rzadziej i nie marnuję tyle czasu, poza tym wydaje się, że jestem zdrowsza psychicznie. 

Czuję się o wiele spokojniejsza i mniej zabiegana, łatwiej mi wrócić do harmonii z samą sobą. To są fakty przetestowane na własnej skórze. Odkąd "rzuciłam" facebooka bardziej angażuję się w PRAWDZIWE życie, w ludzi i ich sprawy. Bardziej jestem ze wspólnotą i więcej czasu poświęcam ludziom. Potrafię dać komuś więcej swojego czasu.

Moi drodzy. Wiem, że brzmi to trochę jak przechwałki. Szczerze powiem, że trochę gryzło mnie sumienie, że nie piszę nic na blogu. Z drugiej strony...Naprawdę nie chcę, by chodziło tylko o liczbę wejść na bloga i popularność. 

Wiem, że są tu moi przyjaciele. Ludzie, którzy czytają bloga bo gdzieś tam, na jakimś etapie życia zetknęli się ze mną i polubili. Biblia mówi "po…

Odkąd oddycham Słowem lepiej Cię słyszę.

Zastanawiam się nad moim sposobem wyrażania się. Czy kiedykolwiek o tym myślałeś? Nasza mowa nas rzeczywiście „zdradza”-że nieco żartobliwie nawiążę do sytuacji Piotra na dziedzińcu Piłata.
Wystarczy się wsłuchać w to co mówi drugi człowiek, a jeśli mam przenikliwy umysł potrafię wywnioskować wiele na temat jego pragnień, zranień i trudności.
Mowa nas zdradza…
Kiedy dłużej słuchamy odkrywamy tajemnicę mówiącego. Pozwalając się wypowiedzieć odkrywamy człowieka.
Jakże ważnym jest umiejętność słuchania!
W istocie, mimo coraz liczniejszych kursów komunikacji interpersonalnej słuchamy siebie nawzajem za mało i źle. Osobiście to odkrywam! Źle słucham, często zagaduję sobą i nie daję w rozmowie przestrzeni milczeniu. To milczenie jest przecież tak ważne!!!
Boimy się jednak pozostać z kimś bez słowa, to nas krępuje, natrętnie cisną się wówczas do głowy przeróżne pytania lub opowieści. To błąd!
Modlitwa kontemplacyjna uczy słuchania dużo bardziej niż jakikolwiek trening komunikacji. Dzieje się tak, …

Dbałość, miłość, pielęgnacja...słów kilka na temat rozwoju więzi.

Gdyby nie spotkanie z kilkoma osobami wszystko byłoby inaczej…Myślę o tym, że w życiu tak bardzo istotne są relacje. Ogólnie więzi, które zawieramy.
Może nie jestem jakaś bardzo stara…ale tak teraz mam, że patrzę z perspektywy. Widzę, jak konkretne spotkania, z konkretnymi ludźmi wpłynęły na to kim jestem, co robię, jaki jest standard mojego samopoczucia.
Jakby nie było, ludzi spotykamy od początku…Ledwo wyjdziemy z łona matki. Tak bardzo relacje rzutują na to jaki jest nasz świat. To wręcz oszałamiające…Prawdą się okazuje przysłowie „kto z kim przystaje takim się staje” i jakaś niezwykła mądrość jest w biblii, kiedy mówi ona o tym, by unikać przewrotnych i złych. Już w psalmie 1 czytamy, że „błogosławiony człowiek, który nie idzie za radą występnych, nie wkracza na drogą szyderców”. Lecz…czy to oznacza, że mam uważać niektórych za gorszych i nimi gardzić?-Bynajmniej. Biblia pokazuje w ten sposób o wiele głębszą prawdę. Chodzi w niej o to, by głębokie, przyjacielskie relacje budować z…