Podobni.

Człowiek jest ikoną Boga.  Odbite w duszy podobieństwo promieniuje na całe ciało o czym pisała Matka Paula Zofia Tajber . Ona miała taką mocną świadomość tego ukrytego podobieństwa. Mówiła, że obraz Boży żyje w człowieku, oraz że Bóg  po to stworzył wszechświat, a w nim ten świat, by stworzenia noszące jego żywy obraz(…) stały się rzeczywiście w całej prawdzie i potędze podobnymi Jemu, stały się nawet jedno z Nim”.

Człowiek w optyce Matki jest kimś wyjątkowym, nosi w sobie samego Boga ukrytego przez podobieństwo i aktywnego przez chrzest – zanurzenie w męce, śmierci i Zmartwychwstaniu Jezusa. Człowiek jest żywym tabernakulumBoga.

To wszczepienie w Chrystusa jest faktem. Dla nas chrześcijan – Chrystus w chrzcie wciela się w każdego z nas.

My zaś możemy Mu pozwolić w nas żyć, lub też uczynić Go więźniem naszych dusz, którym i tak się stał. Nieopisana pokora Boga.

Spotykam ludzi, którzy mają to podobieństwo w sobie niejako odkryte. Chodzą tak trochę z Chrystusem na twarzy. W ich oczach, w twarzy, w ciele jest COŚ takiego ….Jezusowego.

Cieszę się tymi podobnymi, widzę ich ….Są! Widzę Go-Pana mego jak w Emaus, w dzieciach które uczę, a babci z Kościoła. Widzę w Tobie.


Bo jest coś takiego o czym pisała Matka Tajber, że: Dusza pomna na swe głębokie szczęście przelewa je na ciało fizyczne”.

Cytaty zaczerpnięte z pism  Matki Pauli Zofii Tajber.
Fot: z netu:)

Komentarze

 1. Czyli rzec by można: "Nie jestem tobą, ale Jestem w tobie, z tobą, i działam poprzez ciebie".
  Oczywiście bez pomieszania, zachowując odrębność osób i pełną autonomię...
  Abraham Joshua Heschel pisał o SAMOWYWŁASZCZENIU...
  Za tekst i cytaty zaczerpnięte od Matki - dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Spotykam ludzi, którzy mają to podobieństwo w sobie niejako odkryte." - to chyba wielki powód do radości dla Siostry! Ks.Tomas Halik pisał przed laty, że w każdym środowisku rozpoznaje twarze ludzi, którzy się modlą...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

skomentowali

Popularne posty z tego bloga

Mistyka nocy i kryzysu.

Nic.