Przejdź do głównej zawartości

Skarpetki ...i co z tego?

Zdarzyło mi się wczoraj znaleźć się w sklepie z odzieżą. He!
Poszukując …skarpet między innymi . Moja obecność przykuła jednakże uwagę dwóch ekspedientek, które jak się okazało bacznie przyglądały się mym skarpetkowym poszukiwaniom.
Po kupnie wybranych skarpet, zapłaciłam lecz nie wyszłam ze sklepu. Przeszłam na drugą połowę, gdzie było obuwie.  
Owe panie były jednak przekonane o moim opuszczeniu ich zacnego sklepu i wdały się w ciekawą dla mnie rozmowę, która….dotyczyła mej osoby. I jedno wam powiem: To dobra rzecz, czasem niechcący posłuchać o tym jak inni nas postrzegają. Mnie to rozweseliło, choć panie widząc, że jednak jestem nie miały zbyt ciekawych wyrazów twarzy. Pomyślałam jednak o dystansie do własnej osoby i takiej zdolności wysłuchania różnych rzeczy na swój temat. O ile z ust nieznajomych to nie boli o tyle, gdyby powiedział to ktoś bliski….no…byłoby może ciężko.

Dotarło do mnie, że ludzie po prostu mają prawo mówić o mnie różne rzeczy. Nie jestem pępkiem świata, bo świat nie ma pępka J
Dystans do własnej osoby i humor – to najlepsze lekarstwo na wrzód pychy żywota.


Komentarze

 1. No i jeszcze jedna korzyść - to leczy z pychy, która jako oścień jest w każdym z nas.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No :) Mówią że umiera ona ( pycha ) 10 min po zgonie :) :) :)

   Usuń
  2. no i tak :) więc dystans i humor do własnej osoby

   Usuń
 2. "Dystans do własnej osoby i humor – to najlepsze lekarstwo na wrzód pychy żywota" - Siostro, i oto właśnie chodzi! :) Dzięki serdeczne za ten wpis. Pozdrawiam Cię serdecznie :) +

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałbym dzisiaj zaaplikować Siostrze lekarstwo w kwestii dystansu, takie z humorem dość specyficznym. Jako sprzedawca nieznajomy wierzę, że Siostra przełknie je gładko. Otóż mam wrażenie, że to zdjęcie uhahanej i szczęśliwej trzpiotki na profilu może być mylące? Czas bowiem nie stoi w miejscu, a Siostrze przybyło lat i doświadczenia. Może więc, jakaś zmiana publc relations...? Pozdrawiam... bez urazy Siostro :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się o Pana, gdyż najwyraźniej wynika, że trwa Pan w iluzji.

   Usuń
  2. Dziękuję za troskę, ale najwyraźniej wspólnymi siłami, ową "iluzję" żeśmy rozwiali :-)

   Usuń

Prześlij komentarz

skomentowali

Popularne posty z tego bloga

Przerywam milczenie!!!

Odkąd usunęłam Fb miało mnie być tu więcej...Nawet obiecywałam. Prawda jest taka, że dzięki odcięciu facebookowej pępowiny doświadczam cudownej wolności od internetu. Korzystam z niego o wiele rzadziej i nie marnuję tyle czasu, poza tym wydaje się, że jestem zdrowsza psychicznie. 

Czuję się o wiele spokojniejsza i mniej zabiegana, łatwiej mi wrócić do harmonii z samą sobą. To są fakty przetestowane na własnej skórze. Odkąd "rzuciłam" facebooka bardziej angażuję się w PRAWDZIWE życie, w ludzi i ich sprawy. Bardziej jestem ze wspólnotą i więcej czasu poświęcam ludziom. Potrafię dać komuś więcej swojego czasu.

Moi drodzy. Wiem, że brzmi to trochę jak przechwałki. Szczerze powiem, że trochę gryzło mnie sumienie, że nie piszę nic na blogu. Z drugiej strony...Naprawdę nie chcę, by chodziło tylko o liczbę wejść na bloga i popularność. 

Wiem, że są tu moi przyjaciele. Ludzie, którzy czytają bloga bo gdzieś tam, na jakimś etapie życia zetknęli się ze mną i polubili. Biblia mówi "po…

Odkąd oddycham Słowem lepiej Cię słyszę.

Zastanawiam się nad moim sposobem wyrażania się. Czy kiedykolwiek o tym myślałeś? Nasza mowa nas rzeczywiście „zdradza”-że nieco żartobliwie nawiążę do sytuacji Piotra na dziedzińcu Piłata.
Wystarczy się wsłuchać w to co mówi drugi człowiek, a jeśli mam przenikliwy umysł potrafię wywnioskować wiele na temat jego pragnień, zranień i trudności.
Mowa nas zdradza…
Kiedy dłużej słuchamy odkrywamy tajemnicę mówiącego. Pozwalając się wypowiedzieć odkrywamy człowieka.
Jakże ważnym jest umiejętność słuchania!
W istocie, mimo coraz liczniejszych kursów komunikacji interpersonalnej słuchamy siebie nawzajem za mało i źle. Osobiście to odkrywam! Źle słucham, często zagaduję sobą i nie daję w rozmowie przestrzeni milczeniu. To milczenie jest przecież tak ważne!!!
Boimy się jednak pozostać z kimś bez słowa, to nas krępuje, natrętnie cisną się wówczas do głowy przeróżne pytania lub opowieści. To błąd!
Modlitwa kontemplacyjna uczy słuchania dużo bardziej niż jakikolwiek trening komunikacji. Dzieje się tak, …

Mniej masz-więcej umiesz.

Kochani Umiar nas uzdalnia, nadmiar nas zubaża. Serio! Prosty przykład zaczerpnięty jest z mojego dnia-dnia dzisiejszego-dodać warto.
Nie jestem muzykiem ale gram na gitarze, ładne 20 lat. Otrzymaną  jako nastolatka gitarę darzę szczególnym sentymentem. Jest już masakrycznie poobijana, podrapana, do żywego drzewa obdarta z lakieru niedelikatnym gestem kostki. Dwa razy zmieniane siodełko ( próg nr 0), lakierowana dwa razy na własną rękę ( czy raczej własną ręką).
Dziś przegrała w starciu z moim uczniem z klasy III (SP).Straciła klucz-złamał się(kawał żelaza-dodać trzeba).
Kochani, myślałam, że to już koniec…Że nie pogram, aż do kolejnej próby uratowania kultowego instrumentu, oczywiście w oparciu o własne zdolności lutnicze ;)
Kiedy pierwszy raz zmieniałam próg-nie miałam pojęcia, że to mi się uda. Dziś podobnie stało się z kluczem. Otóż…”Nie pogram do momentu zakupu nowych maszynek z kluczami”-pomyślałam ze smutkiem.
No ale coś mnie podkusiło i stwierdziłam, że wcale nie trzeba stroić gitar…