Przejdź do głównej zawartości

Z odsłoniętymi twarzami :)

Opowiem Wam dziś o pewnym nielicznym z plusów internetu. Wiemy, że jest on kopalnią różnorodności. Potrafi wciągnąć i uzależnić. Dla niektórych bywa odskocznią od życia, ucieczką od rzeczywistości. Są i tacy, dla których sieć staje się miejscem wylewania negatywnych emocji  w kierunku nie znanych sobie osób. Każdy, kto jakoś w tym wirtualnym świecie działa, choćby przez posiadanie konta na portalu społecznościom spotkał się też z pewnością z tzw. hejterstwem – ludźmi, którzy czerpią satysfakcję w robienia innym na złość. To nie jedyna dewiacja sieciowa. Kryją się tu niezdolni do  realnej miłości pseudo-wielbiciele, którzy szybko zmieniają się w nienawistników-jeśli tylko dasz im do zrozumienia, że nie interesuje Cię flirt.
To wszystko prawda.

Jednak internet to też sieć pełna ludzi – często samotnych, lub bojących się relacji rzeczywistych. Jest tu – w tej nierealnej do końca rzeczywistości masa poranionych, którzy szukają tu CZEGOŚ.
Komunikatory internetowe nie są jednak złe, dzięki nim, można odnaleźć kogoś z kim nie mieliśmy kontaktu wiele lat. Można też prowadzić piękną i twórczą wymianę myśli, co czyni wielu ludzi piszących blogi.

Osobiście dzięki dostępowi do sieci czerpię wiele wskazówek do codziennego Lectio Divina, słucham konferencji, czytam wpisy inspirujących mnie ludzi. Mam dostęp do dokumentów Kościelnych.
Internet to narzędzie, takie jak każde inne. Trzeba umiejętnie się nim posługiwać, by służyło dobru.

Dla mnie jest to miejsce spotkania osób, które podobnie jak ja, szukają tu pokarmu dla własnej duszy. Dla rozumu-ściślej mówiąc. Coraz częściej jest to też dla mnie miejsce dzielenia się doświadczeniem modlitwy … W pewnym przypadku też i zaczątkiem jakiejś dobrej znajomości opartej na wspólnym poszukiwaniu.

Więc chcąc dziś odsłonić twarz, dla niektórych może zbyt „zawoalowaną” piszę Wam o tym, żebyście nie pozostawali w sieci anonimowi dla siebie wzajemnie. Chciejcie się poznać, być może czasem i spotkać w realu. Ostrożność zawsze wskazana, ale myślę, że swawola niektórych wypowiedzi wynika z anonimowości. Gdyby tak uczciwie podejść do rzeczy i „odsłonić twarz…”-podpisać się pod tekstem, komentarzem. Czy nie byłoby jakoś przejrzyściej?


Zamieszczam zdjęcie z s. Anną od Baranka-którą poznałam  w sieci i spotkałam na żywo. I polubiłam. POLECAM! J

Komentarze

 1. Gratuluję za odwagę :-) I za szczerość! Wszystko pięknie opisane. Może ja będę musiał być jeszcze długi czas anonimowy, ale może w przyszłości to się zmieni. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Charlie - Ty nie jesteś taki anonimowy, posługujesz się znanym mi kontem i wiem kto pisze :) Niektórym brak odwagi by podpisać się chociażby w ten sposób.

   Usuń
 2. AMEN! Dziękuję Ci Siostro :-) I do spotkania :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może się uda :) W Bogu spotykamy się bliżej niż sądzimy :)

   Usuń
  2. Oj, tak. Zgadzam się ;) Oby się udało. Zadzwonię :)

   Usuń
 3. A może lepszy byłby tytuł "Z Odsłoniętą Przyłbicą" tj. "Z Odsłoniętymi Przyłbicami"?
  Poza tym, fajna słit focia i przesolony, jak na mój gust tekst :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No cóż wypada się odezwać :) zostałam wywołana do tablicy.
  Spójność życia tj. przekonań, postaw i słów jest czymś pięknym i nie tylko w naszych czasach pożądanym. Jest łaską. Prosić o nią trzeba a kiedy przychodzi - współpracować z nią.
  Pozdrawiam słonecznie w pochmurny wieczór :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wywoływanie do tablicy to moja specjalność :) :) :) Całuję :*

   Usuń

Prześlij komentarz

skomentowali

Popularne posty z tego bloga

Przerywam milczenie!!!

Odkąd usunęłam Fb miało mnie być tu więcej...Nawet obiecywałam. Prawda jest taka, że dzięki odcięciu facebookowej pępowiny doświadczam cudownej wolności od internetu. Korzystam z niego o wiele rzadziej i nie marnuję tyle czasu, poza tym wydaje się, że jestem zdrowsza psychicznie. 

Czuję się o wiele spokojniejsza i mniej zabiegana, łatwiej mi wrócić do harmonii z samą sobą. To są fakty przetestowane na własnej skórze. Odkąd "rzuciłam" facebooka bardziej angażuję się w PRAWDZIWE życie, w ludzi i ich sprawy. Bardziej jestem ze wspólnotą i więcej czasu poświęcam ludziom. Potrafię dać komuś więcej swojego czasu.

Moi drodzy. Wiem, że brzmi to trochę jak przechwałki. Szczerze powiem, że trochę gryzło mnie sumienie, że nie piszę nic na blogu. Z drugiej strony...Naprawdę nie chcę, by chodziło tylko o liczbę wejść na bloga i popularność. 

Wiem, że są tu moi przyjaciele. Ludzie, którzy czytają bloga bo gdzieś tam, na jakimś etapie życia zetknęli się ze mną i polubili. Biblia mówi "po…

Odkąd oddycham Słowem lepiej Cię słyszę.

Zastanawiam się nad moim sposobem wyrażania się. Czy kiedykolwiek o tym myślałeś? Nasza mowa nas rzeczywiście „zdradza”-że nieco żartobliwie nawiążę do sytuacji Piotra na dziedzińcu Piłata.
Wystarczy się wsłuchać w to co mówi drugi człowiek, a jeśli mam przenikliwy umysł potrafię wywnioskować wiele na temat jego pragnień, zranień i trudności.
Mowa nas zdradza…
Kiedy dłużej słuchamy odkrywamy tajemnicę mówiącego. Pozwalając się wypowiedzieć odkrywamy człowieka.
Jakże ważnym jest umiejętność słuchania!
W istocie, mimo coraz liczniejszych kursów komunikacji interpersonalnej słuchamy siebie nawzajem za mało i źle. Osobiście to odkrywam! Źle słucham, często zagaduję sobą i nie daję w rozmowie przestrzeni milczeniu. To milczenie jest przecież tak ważne!!!
Boimy się jednak pozostać z kimś bez słowa, to nas krępuje, natrętnie cisną się wówczas do głowy przeróżne pytania lub opowieści. To błąd!
Modlitwa kontemplacyjna uczy słuchania dużo bardziej niż jakikolwiek trening komunikacji. Dzieje się tak, …

Mniej masz-więcej umiesz.

Kochani Umiar nas uzdalnia, nadmiar nas zubaża. Serio! Prosty przykład zaczerpnięty jest z mojego dnia-dnia dzisiejszego-dodać warto.
Nie jestem muzykiem ale gram na gitarze, ładne 20 lat. Otrzymaną  jako nastolatka gitarę darzę szczególnym sentymentem. Jest już masakrycznie poobijana, podrapana, do żywego drzewa obdarta z lakieru niedelikatnym gestem kostki. Dwa razy zmieniane siodełko ( próg nr 0), lakierowana dwa razy na własną rękę ( czy raczej własną ręką).
Dziś przegrała w starciu z moim uczniem z klasy III (SP).Straciła klucz-złamał się(kawał żelaza-dodać trzeba).
Kochani, myślałam, że to już koniec…Że nie pogram, aż do kolejnej próby uratowania kultowego instrumentu, oczywiście w oparciu o własne zdolności lutnicze ;)
Kiedy pierwszy raz zmieniałam próg-nie miałam pojęcia, że to mi się uda. Dziś podobnie stało się z kluczem. Otóż…”Nie pogram do momentu zakupu nowych maszynek z kluczami”-pomyślałam ze smutkiem.
No ale coś mnie podkusiło i stwierdziłam, że wcale nie trzeba stroić gitar…