Daj się pocałować.

Tak sobie myślę o tym, co dziś próbuję usłyszeć. Ewangelia mówi o rozradowanym Jezusie, Który się cieszy w Duchu Świętym, z tego, że Ojciec pokazuje tajemnicę swą tym, którzy są jak dzieci.
W sumie nieco mnie to powaliło…Po głębszym namyśle jakoś przyszło mi do głowy proste odkrycie. Objawianiem Boga jest Jezus-to raczej do nas dociera, ale gdyby zapytać o to co Jezus najpełniej o Ojcu powiedział, to wychodzi na to, że powiedział proste „Tatuś”-Abba. Jezus mówiąc „Tatuś”- opowiada jednak o Nim jak o kobiecie, która nosi niemowlaka-czyli nas.

I przypomniało mi się, że jest w biblistyce takie pojęcie jak RAHAMIM(רַחֲמִים) -którym określa się MIŁOSIERDZIE. To słowo, oznacza też…ŁONO MAMY.

Wniosek jaki mi się nasunął jest kojąco piękny. Bóg w swoim Miłosierdziu cieszy się jak to widzimy u Jezusa w dzisiejszej Ewangelii, kiedy my traktujemy Go jak dzieci.

Czyli o co chodzi?

Chodzi o taką prostą sprawę, żebyśmy potrafili zrobić tak jak każdy malec wówczas jak go coś boli. My się krępujemy naszych boleści, są takie boleści, których krępujemy się nawet przed samym Bogiem. Tylko, że…Bóg jest Mamą i Tatą w jednym pakiecie a Jego Miłosierdzie, jest jak mama. Kiedy dziecko pokazuje mamie gdzie je boli, to mama to miejsce całuje i Bóg chce nam czynić TAK SAMO!!! Bóg chce nas ucałować tam, gdzie nas boli …i to jest właśnie Jego Rahamim- to jest Jego Miłosierdzie.

Komentarze

 1. Mama całuje, dmucha i przystawia zimny słoik z majonezem z lodówki w opuchnięte miejsce :D (tak jest u nas... jak nie wyjmę słoika z majonezem to jest awantura, bo się już dzieciaki przyzwyczaiły). Bóg też przytula konkretnie, tak że można nieraz poczuć kojące zimno słoika ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, to mamy potwierdzenie od "fachowca"-dzięki za tą anegdotę z waszym majonezem-podoba mi się :)

   Usuń
 2. Fotka - "mistrzostwo świata" - aż zachęca by opatrzyć, "pocałować" komentarzem! Mamy - jak wszyscy wiemy - bardzo wrażliwe stopy, szczególnie na delikatne muśnięcie, ogólnie zaś na dotyk. Dotyczy to zwłaszcza płaszczyzny niewidzialnej, tzw. "podeszwy", która bezpośrednio styka się z ziemią. Na zdjęciu widać stópkę niemowlęcia i czerwony ślad po ustach. Domyślam się, że ktoś złożył czuły pocałunek... najpewniej była to matka tegoż dziecka...może wystarczy, przyznam, że fotka i tekst zrodziła we mnie więcej interpretacji, dlatego "piątka" dla Siostry :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miła mi ta "piątka" :) Z serca dziękuję...dodam, że Matka w Ojcu, czyli Bóg zafascynował mnie również wczorajszą troską o ludzki głód, po trzech dniach słuchania...że nie chciał ich puścić głodnymi, zupełnie jak mama. I nas po trzech dniach nakarmi Zmartwychwstaniem.

   Usuń
  2. Hmm..."po trzech dniach", to może na Mikołaja?

   "Matka w Ojcu" - trzeba zapamiętać!

   Usuń

Publikowanie komentarza

skomentowali

Popularne posty z tego bloga

Mistyka nocy i kryzysu.

Nic.

Zakochana w spowiedniku (Bonus do rozeznawania powołania)