Przejdź do głównej zawartości

Ocalić Małego.

Bóg to prostota i kruchość
mały jest i goły
bezdomny i w tułaczce.

Mały w świecie naszych urojonych wielkości
na chwilę co rok zwraca na siebie nasze oczy.

Więc Go zechciejmy zauważyć
Przyjąć do siebie nie tylko na święta.

Zacząć zupełnie na nowo.
Wierzyć w moc ukrytą w najmniejszym.

Ocalić pokorę i oddanie drugiemu
by w nas PRZETRWAŁ.


Komentarze

 1. Bywa, że najtrudniej uwierzyć w niezwykłość tego co bliskie, zwyczajne, związane z tradycją, dlatego myślę, że warto zadziwić się ubóstwem stajenki i zadumać na jej prostotą...tylko Trzy osoby, od święta Rodzina :)

  Bardzo ładny wiersz :):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. «Bóg przebrany za człowieka» - takie oto skromne, małe [zdanie] przyszło do mnie z rana :)
   A teraz...https://www.youtube.com/watch?v=yXc0VA-N1u0

   Usuń
 2. Szczęść Boże Siostro Hiacynto! Trochę nie na temat, ale mam prośbę :-) Napisze Siostra coś o powołaniu??? Szukam swojego miejsca i chętnie coś na ten temat poczytam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też szukam własnego miejsca i gdyby mnie ktoś zapytał, gdzie Ono jest, odpowiedziałbym kojarząc Fakty, że w żłobie mego i Twego serca... Następne pytanie nasuwa się już samo; a jak tam jest? Odpowiedź okryjmy milczeniem...

  OdpowiedzUsuń
 4. Następny wpis o rozeznawaniu powołania- ale nie wiem kiedy się ukaże...muszę przemodlić temat. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

skomentowali

Popularne posty z tego bloga

Przerywam milczenie!!!

Odkąd usunęłam Fb miało mnie być tu więcej...Nawet obiecywałam. Prawda jest taka, że dzięki odcięciu facebookowej pępowiny doświadczam cudownej wolności od internetu. Korzystam z niego o wiele rzadziej i nie marnuję tyle czasu, poza tym wydaje się, że jestem zdrowsza psychicznie. 

Czuję się o wiele spokojniejsza i mniej zabiegana, łatwiej mi wrócić do harmonii z samą sobą. To są fakty przetestowane na własnej skórze. Odkąd "rzuciłam" facebooka bardziej angażuję się w PRAWDZIWE życie, w ludzi i ich sprawy. Bardziej jestem ze wspólnotą i więcej czasu poświęcam ludziom. Potrafię dać komuś więcej swojego czasu.

Moi drodzy. Wiem, że brzmi to trochę jak przechwałki. Szczerze powiem, że trochę gryzło mnie sumienie, że nie piszę nic na blogu. Z drugiej strony...Naprawdę nie chcę, by chodziło tylko o liczbę wejść na bloga i popularność. 

Wiem, że są tu moi przyjaciele. Ludzie, którzy czytają bloga bo gdzieś tam, na jakimś etapie życia zetknęli się ze mną i polubili. Biblia mówi "po…

Odkąd oddycham Słowem lepiej Cię słyszę.

Zastanawiam się nad moim sposobem wyrażania się. Czy kiedykolwiek o tym myślałeś? Nasza mowa nas rzeczywiście „zdradza”-że nieco żartobliwie nawiążę do sytuacji Piotra na dziedzińcu Piłata.
Wystarczy się wsłuchać w to co mówi drugi człowiek, a jeśli mam przenikliwy umysł potrafię wywnioskować wiele na temat jego pragnień, zranień i trudności.
Mowa nas zdradza…
Kiedy dłużej słuchamy odkrywamy tajemnicę mówiącego. Pozwalając się wypowiedzieć odkrywamy człowieka.
Jakże ważnym jest umiejętność słuchania!
W istocie, mimo coraz liczniejszych kursów komunikacji interpersonalnej słuchamy siebie nawzajem za mało i źle. Osobiście to odkrywam! Źle słucham, często zagaduję sobą i nie daję w rozmowie przestrzeni milczeniu. To milczenie jest przecież tak ważne!!!
Boimy się jednak pozostać z kimś bez słowa, to nas krępuje, natrętnie cisną się wówczas do głowy przeróżne pytania lub opowieści. To błąd!
Modlitwa kontemplacyjna uczy słuchania dużo bardziej niż jakikolwiek trening komunikacji. Dzieje się tak, …

Dbałość, miłość, pielęgnacja...słów kilka na temat rozwoju więzi.

Gdyby nie spotkanie z kilkoma osobami wszystko byłoby inaczej…Myślę o tym, że w życiu tak bardzo istotne są relacje. Ogólnie więzi, które zawieramy.
Może nie jestem jakaś bardzo stara…ale tak teraz mam, że patrzę z perspektywy. Widzę, jak konkretne spotkania, z konkretnymi ludźmi wpłynęły na to kim jestem, co robię, jaki jest standard mojego samopoczucia.
Jakby nie było, ludzi spotykamy od początku…Ledwo wyjdziemy z łona matki. Tak bardzo relacje rzutują na to jaki jest nasz świat. To wręcz oszałamiające…Prawdą się okazuje przysłowie „kto z kim przystaje takim się staje” i jakaś niezwykła mądrość jest w biblii, kiedy mówi ona o tym, by unikać przewrotnych i złych. Już w psalmie 1 czytamy, że „błogosławiony człowiek, który nie idzie za radą występnych, nie wkracza na drogą szyderców”. Lecz…czy to oznacza, że mam uważać niektórych za gorszych i nimi gardzić?-Bynajmniej. Biblia pokazuje w ten sposób o wiele głębszą prawdę. Chodzi w niej o to, by głębokie, przyjacielskie relacje budować z…