Przejdź do głównej zawartości

Kim jestem.

Jestem spełnionym człowiekiem…nie z powodu tego czego mi brakuje, lecz z racji tego co mam.

Jestem pogodzona ze sobą…nie z powodu własnej doskonałości, lecz dlatego, że przyjęłam się taką, jaką przyjmuje mnie Bóg, z licznymi wadami i niedoskonałościami.

Jestem spełniona w miłości… Nie z powodu tego, że odnalazłam idealnego partnera i przyjaciół, ale ponieważ wiele mogę się uczyć od tych, którzy mnie kochają.

Czuję się kochana…nie dlatego, że wszyscy mnie czczą, ale z powodu ludzi, którzy są ze mną od lat, mimo tego jak często ich zawiodłam.

Nie gonię za tym czego nie mam… Delektuję się tysiącem milionów darowanych mi przez Boga oddechów.

I żyję w pełnym tego słowa znaczeniu.

Wiem co to znaczy porażka i przegrana, znam jednak też smak sukcesu, w małym, najmniejszym przedsięwzięciu, jakim jest wzięcie odpowiedzialności za następne 5min swojego życia.

Układam te minuty z pasaże dobrego stanu zdrowia i równowagi.

Jestem w tym świecie małą cząstką w setnej sekundzie całej historii tego globu. Nie znaczę zbyt wiele, jest jednak ktoś, kto z miłości poświęcił za mnie samego siebie.

Dlatego…nie tracę nadziei i wypuszczam z rąk, to co kurczowo trzymałam.
Oddaję wszystko.


Komentarze

 1. Jesteś piękna, Jego pięknem! :)
  Dziękuję, Hiacynto, za wyznanie zaufania do Boga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fot. no tak, jak się siedzi w świetle Pana, to nawet włosów nie trzeba farbować [czyt. nie trzeba udawać].../p.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. /wystarczy być... "w cieniu Bożych skrzydeł"/ (Ps 57)

   Usuń
 3. "Nie wolno nam rozkoszować się Bożą miłością. Musimy jej pozwolić rozlewać się na ludzi. Inaczej powstanie zator. Wówczas przestrzeń miłości, w której daje się tak dobrze mieszkać,zawali się." (Anselm Grun)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fot. "Panienka z okienka" :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

skomentowali

Popularne posty z tego bloga

Przerywam milczenie!!!

Odkąd usunęłam Fb miało mnie być tu więcej...Nawet obiecywałam. Prawda jest taka, że dzięki odcięciu facebookowej pępowiny doświadczam cudownej wolności od internetu. Korzystam z niego o wiele rzadziej i nie marnuję tyle czasu, poza tym wydaje się, że jestem zdrowsza psychicznie. 

Czuję się o wiele spokojniejsza i mniej zabiegana, łatwiej mi wrócić do harmonii z samą sobą. To są fakty przetestowane na własnej skórze. Odkąd "rzuciłam" facebooka bardziej angażuję się w PRAWDZIWE życie, w ludzi i ich sprawy. Bardziej jestem ze wspólnotą i więcej czasu poświęcam ludziom. Potrafię dać komuś więcej swojego czasu.

Moi drodzy. Wiem, że brzmi to trochę jak przechwałki. Szczerze powiem, że trochę gryzło mnie sumienie, że nie piszę nic na blogu. Z drugiej strony...Naprawdę nie chcę, by chodziło tylko o liczbę wejść na bloga i popularność. 

Wiem, że są tu moi przyjaciele. Ludzie, którzy czytają bloga bo gdzieś tam, na jakimś etapie życia zetknęli się ze mną i polubili. Biblia mówi "po…

Odkąd oddycham Słowem lepiej Cię słyszę.

Zastanawiam się nad moim sposobem wyrażania się. Czy kiedykolwiek o tym myślałeś? Nasza mowa nas rzeczywiście „zdradza”-że nieco żartobliwie nawiążę do sytuacji Piotra na dziedzińcu Piłata.
Wystarczy się wsłuchać w to co mówi drugi człowiek, a jeśli mam przenikliwy umysł potrafię wywnioskować wiele na temat jego pragnień, zranień i trudności.
Mowa nas zdradza…
Kiedy dłużej słuchamy odkrywamy tajemnicę mówiącego. Pozwalając się wypowiedzieć odkrywamy człowieka.
Jakże ważnym jest umiejętność słuchania!
W istocie, mimo coraz liczniejszych kursów komunikacji interpersonalnej słuchamy siebie nawzajem za mało i źle. Osobiście to odkrywam! Źle słucham, często zagaduję sobą i nie daję w rozmowie przestrzeni milczeniu. To milczenie jest przecież tak ważne!!!
Boimy się jednak pozostać z kimś bez słowa, to nas krępuje, natrętnie cisną się wówczas do głowy przeróżne pytania lub opowieści. To błąd!
Modlitwa kontemplacyjna uczy słuchania dużo bardziej niż jakikolwiek trening komunikacji. Dzieje się tak, …

Dbałość, miłość, pielęgnacja...słów kilka na temat rozwoju więzi.

Gdyby nie spotkanie z kilkoma osobami wszystko byłoby inaczej…Myślę o tym, że w życiu tak bardzo istotne są relacje. Ogólnie więzi, które zawieramy.
Może nie jestem jakaś bardzo stara…ale tak teraz mam, że patrzę z perspektywy. Widzę, jak konkretne spotkania, z konkretnymi ludźmi wpłynęły na to kim jestem, co robię, jaki jest standard mojego samopoczucia.
Jakby nie było, ludzi spotykamy od początku…Ledwo wyjdziemy z łona matki. Tak bardzo relacje rzutują na to jaki jest nasz świat. To wręcz oszałamiające…Prawdą się okazuje przysłowie „kto z kim przystaje takim się staje” i jakaś niezwykła mądrość jest w biblii, kiedy mówi ona o tym, by unikać przewrotnych i złych. Już w psalmie 1 czytamy, że „błogosławiony człowiek, który nie idzie za radą występnych, nie wkracza na drogą szyderców”. Lecz…czy to oznacza, że mam uważać niektórych za gorszych i nimi gardzić?-Bynajmniej. Biblia pokazuje w ten sposób o wiele głębszą prawdę. Chodzi w niej o to, by głębokie, przyjacielskie relacje budować z…