Mniej masz-więcej umiesz.

Kochani
Umiar nas uzdalnia, nadmiar nas zubaża. Serio! Prosty przykład zaczerpnięty jest z mojego dnia-dnia dzisiejszego-dodać warto.

Nie jestem muzykiem ale gram na gitarze, ładne 20 lat. Otrzymaną  jako nastolatka gitarę darzę szczególnym sentymentem. Jest już masakrycznie poobijana, podrapana, do żywego drzewa obdarta z lakieru niedelikatnym gestem kostki. Dwa razy zmieniane siodełko ( próg nr 0), lakierowana dwa razy na własną rękę ( czy raczej własną ręką).

Dziś przegrała w starciu z moim uczniem z klasy III (SP).Straciła klucz-złamał się(kawał żelaza-dodać trzeba).

Kochani, myślałam, że to już koniec…Że nie pogram, aż do kolejnej próby uratowania kultowego instrumentu, oczywiście w oparciu o własne zdolności lutnicze ;)

Kiedy pierwszy raz zmieniałam próg-nie miałam pojęcia, że to mi się uda. Dziś podobnie stało się z kluczem. Otóż…”Nie pogram do momentu zakupu nowych maszynek z kluczami”-pomyślałam ze smutkiem.

No ale coś mnie podkusiło i stwierdziłam, że wcale nie trzeba stroić gitary od pierwszej struny, że można cały instrument dostroić do struny, której klucz nie działa ( bo już nie istnieje w połowie).
No i znów niespodzianka!

Udało się! Mogę jutro zabrać moją starą poczciwą Admirę Malagę- rocznik 96’ ze sobą do dzieci.

Kochani….Do czego zmierzam? A no do tego, że wszystkie wynalazki powstały z braku, z ubóstwa. A zatem kochani! Jest to dowód na to, że wzbogacić się wewnętrznie można kiedy jesteś w sytuacji braku. Czyli paradoksalnie im mniej masz, tym więcej potrafisz.


Kiedyś nie było smartfonów  i ludzie spotykali się w bardziej prawdziwy sposób. Można było śmiało całkowicie zająć się rozmówcą, bo nikt nie patrzył w smarfton zamiast w oczy osoby 
z którą rozmawia. Nie było nawigacji samochodowej i ludzie byli bardziej skupieni na terenie w którym się znajdują. To tylko przykłady na to, że mniej może oznaczać więcej.

Komentarze

 1. Tak, im większe ograniczenia, tym większą inwencją wykazać się trzeba.

  OdpowiedzUsuń
 2. Siostra na urlopie z tą gitarą albo i bez niej? :) p.

  OdpowiedzUsuń
 3. No nie, to już mi zaczyna pachnieć kryzysem...

  OdpowiedzUsuń
 4. :) fot. «Guitar is the key to Home» https://www.youtube.com/watch?v=csaHks2gydQ

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

skomentowali

Popularne posty z tego bloga

Mistyka nocy i kryzysu.

Nic.

Zakochana w spowiedniku (Bonus do rozeznawania powołania)